Tabariškių bažnyčia, pašventinta Kristaus Karaliaus vardu, yra svarbus kultūrinis ir dvasinis objektas Kauno rajone. Parapijos įkūrimas siejamas su vietos ūkininkų iniciatyva ir atkaklumu po Pirmojo pasaulinio karo. Bažnyčios istorija prasidėjo 1926 m., kai Seinų vyskupijos vyskupas A. Karonas patvirtino parapiją, o vėliau iš Žemės ūkio ministerijos buvo gautas 8 hektarų žemės sklypas, kuriame pastatyta medinė bažnytėlė. Statybos darbams vadovavo J. Bartninkas, o jas atliko vietiniai gyventojai.
Bažnyčia buvo pašventinta 1928 m. gruodžio 23 d., o pirmąsias pamaldas laikė klebonas Vincentas Kizlaitis. Per dešimtmetį ji buvo visiškai įrengta, įsigyti varpai, bažnytiniai reikmenys, įrengta nauja klebonija ir špitolė, aptvertas šventorius. Šalia įkurtos parapijos kapinės, o 1935 m. pastatytas 15 metrų aukščio kryžius.
Sovietmečiu parapija susidūrė su iššūkiais. Klebonas V. Kizlaitis buvo areštuotas už ryšius su partizanais, o bažnyčia laikinai uždaryta. Nepaisant to, parapijiečiai nenuleido rankų. Nuo 1951 m. joje vėl pradėtos laikyti pamaldos. Atgimimo laikais bažnyčia buvo atnaujinta, išplėsti ryšiai su visuomene, pradėta dėstyti tikyba vietos mokyklose.
Bažnyčios archyvas, apimantis 1926–1944 m., leidžia išsamiai atkurti parapijos istoriją. Šiandien Tabariškių bažnyčia ne tik tarnauja dvasiniams tikslams, bet ir atspindi vietos gyventojų bendruomeniškumą, jų tikėjimą bei kultūrinį paveldą.
Lit.:
Tabariškių parapija vakar ir šiandien / parengė A. Dagilis. - Kaunas, 2003. - 139 p. : iliustr.. - Bibliogr. : p.139
Tel. +370 37 551884
El. paštas [email protected]
Įstaigos adresas Vytauto g. 21,
Garliava, Kauno rajonas
LT-53265, Lietuva
Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kurios duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191118276
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|