Sniečkuvienė Vida

Sniečkuvienė Vida

Kaip tikrame sode galima rasti paukščių, taip ir mano kuriamuose soduose jų apstu. Folklore apdainuojamas paukštis yra tarpininkas tarp dangaus ir žemės, tarp gyvųjų ir mirusiųjų. Jis atneša žinią. V. Sniečkuvienė

Šiaudinius sodus pradėjo kurti 1986 m., keliaudama į užsienį koncertuoti su folkloro ansambliu „Ratilio“. Yra surengusi personalinių parodų Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Kaišiadoryse, Anykščiuose ir kt. Bet daugiausia laiko skiria šiaudinių menų tradicijos gaivinimui.

2000–2018 m. savanoriavo Lietuvos paraplegikų asociacijos organizuojamose stovyklose: neįgaliuosius mokė šiaudinių sodų meno paslapčių. Surengė šimtus edukacijų vaikams ir suaugusiesiems Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje, taip pat daugelyje Lietuvos miestų (Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Zarasuose, Anykščiuose, Druskininkuose, Alytuje, Jonavoje ir kt.).

2015 m. talkino UNESCO organizuotoje etnokultūrinio ugdymo stovykloje „Kukutynė“ Bergene (Norvegija).
2018 m. dalyvavo Centrinės ir Rytų Europos šalių ekspertų lygio forume „Nematerialaus kultūros paveldo apsauga“ ir EXPO parodoje, kuri vyko Kinijoje. 
2019 m. Vilniuje vykusiame tarptautiniame šiaudinių menų festivalyje mūsų sodų kūrimo mokė ir svečių šalių šiaudinių menų mylėtojus.
2007 m. BBC kvietimu talkino organizuojant Baltijos šalių dienas Norviče (Anglija) ir demonstravo tradicinių šiaudinių sodų kūrimą.
2013 m. dalyvavo respublikinėje sodų parodoje „Sesė sodų sodina“, kuri vyko Lietuvos nacionaliniame muziejuje.
2014 m. – Lietuvos dainų šventės „Čia mūsų namai“ liaudies meno parodoje „Pasaulio namuose“, kuri vyko Taikomosios dailės muziejuje.
2020 m. savo šiaudinius sodus eksponavo (ir vedė mokymus) tarptautiniame seminare, kuris vyko Jelgavoje, Latvijoje, respublikinėje parodoje „Sodų sakmės“ Kaune, Perkūno namuose, ir Kroatijoje (paroda veik visus metus
keliavo per įvairius miestus).
2021 m. Italijos lietuvių bendruomenės kvietimu vedė mokymus Milane, Turine, Florencijoje ir Romoje gyvenantiems lietuviams ir italams.
2022 m. Lietuvos ambasados Danijoje kvietimu vedė mokymus Baltijos šalių ambasadų darbuotojų ir Danijos lietuvių šeimoms.

V. Sniečkuvienės kurtų šiaudinių sodų yra įsigiję Lietuvos nacionalinis muziejus, Kinijos Zhejiang muziejus ir gan daug Lietuvos, Italijos, Anglijos, Kanados, JAV bei kitų šalių žmonių.

2021–2023 m. menininkė dalyvavo Lietuvos nacionalinio liaudies kultūros centro suburtos komisijos darbe rengiant paraišką dėl šiaudinių sodų įtraukimo į UNESCO saugomų paveldo objektų sąrašus.

Vidos dėka Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus ėmė garsėti ir kaip šiaudinių sodų karalystė.