Rokų šv. Antano Paduviečio bažnyčia
Rokų šv. Antano Paduviečio bažnyčia įsikūrusi Rokuose, piečiausiame Kauno mikrorajone, adresu J. Borutos g. 23, šalia įmonės UAB „Rokų keramika“. Tai svarbus dvasinis centras, kuriame meldžiasi vietos bendruomenė, o bažnyčia išsiskiria savo architektūra ir meniniais akcentais.
Rokų ir aplinkinių kaimų gyventojai tradiciškai eidavo melstis į Aukštosios Panemunės bažnyčią, o kartais rinkdavosi giedoti giesmių ir litanijų vietos gyventojų namuose per gegužines ir birželines pamaldas.
1933 metais, suaukotų lėšų dėka, buvo pastatytas kryžius šalia Kauno-Prienų kelio, ir kasmet per Šeštines rokiečiai švęsdavo „kryžiavos“ dienas. Tačiau, sovietų metais, kryžius buvo pašalintas. 1989 m., sugrįžus nepriklausomybė, Rokų kryžius buvo atstatytas, o tradicija giedoti „kryžiavos“ dienas vėl atgijo.
1998 metais Rokų gyventojai pradėjo rinkti parašus dėl koplyčios įkūrimo Rokuose. Tuomet buvusiuose AB „Rokų keramika“ kabinetuose buvo įkurtas Kauno apskrities šeimos dvasinio ugdymo centras „Šeimyna“. 1999 m. gegužės 1 d. rokiečiai įrengė mažą altorėlį ir čia pradėjo rinktis melstis ir giedoti. Tais pačiais metais vyskupas Juozas Žemaitis MIC palaimino koplyčios steigimą Rokuose, o 1999 m. spalio 31 d. koplyčia buvo pašventinta ir jai suteiktas Šventosios Šeimos titulas.
2004 m. aktyvių parapijiečių iniciatyva vyskupui buvo pateiktas prašymas dėl parapijos steigimo, ir 2005 m. buvo įkurta Rokų šv. Antano Paduviečio parapija.
Rokų šv. Antano Paduviečio bažnyčia išsiskiria savo meniniu ir architektūriniu pavidalu. Bažnyčioje yra medinis altorius, sakykla, „Šventosios Šeimos" skulptūros, kryžius ir balto gipso „Kryžiaus kelio“ stotys. Taip pat galima išvysti meninius kūrinius, tokius kaip paveikslas „Šv. Antanas“ ir du angelai iš gobeleno. Šie elementai suteikia bažnyčiai išskirtinį dvasinį ir vizualinį charakterį.
Rokų šv. Antano Paduviečio parapija buvo įkurta 2005 m. rugsėjo 13 d., vyskupo Rimanto Norvilos dekretu, ir nuo tada tapo svarbia dvasine bendruomene Rokų mikrorajone. Bažnyčia ir parapija aktyviai dalyvauja vietos gyvenime, organizuodama įvairias šventes ir renginius, kurie stiprina bendruomeniškumą ir tikėjimo praktikas.
Lit.:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Rok%C5%B3_%C5%A1v._Antano_Paduvie%C4%8Dio_ba%C5%BEny%C4%8Dia
Nuotr.:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Rok%C5%B3_%C5%A1v._Antano_Paduvie%C4%8Dio_ba%C5%BEny%C4%8Dia