„Kauno rajono seniūnijos“: Jono Lukšės parodos pristatymas

„Kauno rajono seniūnijos“: Jono Lukšės parodos pristatymas
Kviečiame į įspūdingą jubiliejinę kraštotyros parodą!
 
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia Jus pasigrožėti architekto, dailininko ir kultūros paveldo vertybių specialisto Jono Lukšės darbų paroda „Kauno rajono seniūnijos“. Paroda dedikuota Kauno rajono 70-mečiui paminėti.
 
Parodos pristatymas
Sausio 14 d., antradienį, 14.00 val.
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos III aukšte, Parodų salėje, Vytauto g. 21, Garliavoje
  
Ką išvysite?
Detalias ir meniškas svarbiausių kiekvienos Kauno rajono seniūnijos objektų interpretacijas.
Kauno rajono grožį, užfiksuotą talentingo menininko akimis.
Unikalią kraštotyros kelionę, kuri ne tik supažindina, bet ir įkvepia.
 
Paroda veiks iki sausio mėnesio pabaigos. Nepraleiskite progos pajusti Kauno rajono istoriją ir grožį per meną! Laukiame Jūsų!
 
***********
 
Piešinių autorius Jonas Lukšė pasakoja apie save:
 
• Gimiau 1940 m. liepos 8 d. Anykščių rajono Traupio sen. Žiurlių kaime Anelės ir Juozo Lukšių šeimoje, iš trijų vaikų esu vyriausias. 1948 m. visa šeima buvome ištremti į Užbaikalę. Po metų iš bado ir išsekimo mirė tėtis. Būdamas 12 metų pradėjau dirbti sunkius miško ruošos darbus. Apie mokslus ilgiems metams teko pamiršti. Po 9 metų tremties grįžome į mums nesvetingą Tėvynę. Čia taip pat laukė sunkumai – mokytis nebuvo kur, norimo darbo taip pat nebuvo. Išeities teko ieškoti už tėviškės ribų. Su panašaus likimo draugu išvykome į tundrą, kur vyko naftos ir dujų paieškos. Po metų vėl grįžau į Lietuvą. Netrukus buvau paimtas tarnauti sovietinėje armijoje. Keista, tačiau čia pradėjo pildytis mokslo svajonė – man buvo leista lankyti vakarinę mokyklą ir neakivaizdiniu būdu studijuoti Maskvos meno universitete. Po tarnybos sovietinėje armijoje 1964 m. grįžau į Lietuvą. Kaune dirbau namų statybos kombinate dailininku. Po metų įstojau į S. Žuko taikomosios dailės technikumą. Po to 6 metus studijavau Valstybiniame dailės institute. Be dailės, domėjausi istorija, kraštotyra, traukė kultūros paminklų restauracija. Kultūros paminklų apsaugos inspekcijoje išdirbau 25 metus.
 
• Išėjęs į pensiją, atsigręžiau į apleistą kultūros paveldo švietėjišką sritį. Sukauptas žinias ir patirtį pritaikiau piešdamas įvairius istorinius-kultūrinius objektus.
 
• Kultūros paveldo vertybių piešiniai ir kita vizuali medžiaga – tai patirties perdavimas kolegoms, architektams, istorikams, mokytojams, turizmo organizatoriams. O man – nesibaigiantis pažinimas ir sklaida. Tikiuosi, kad jie išliks naudingi istorinėje atmintyje.
  
***********