Pradinis Naujienos Aitvarai, nešantys Kaunui svarbią žinutę

Aitvarai, nešantys Kaunui svarbią žinutę

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie Kauno mieste ir rajone vykdomos akcijos, kurioje moksleiviai kviečiami plėtoti ekologijos idėjas ir pasiųsti visiems aiškią žinutę, kaip gyventi tvariau ir palikti kuo mažesnį pėdsaką žemėje, kad dar ne vienai kartai būtų gera gyventi švarioje aplinkoje.

Dienraštis „Kauno diena“ kartu su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra inicijavo konkursą „Žinutė Kaunui“. Iniciatyva finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Konkurso partnerio – Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos – atstovė Eglė Rakauskienė, apsilankiusi Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, ragino moksleivius išlaisvinti kūrybines galias ir dalyvauti konkurse, kurio tikslas – užtikrinti tvarų, saugų ir ekologišką gyvenimą, paskatinti taip gyventi kitus.

Žaliojoje erdvėje šalia bibliotekos susirinkę moksleiviai gamino vėjo malūnėlius, o paskui kiekvienas sau mieliausiomis priemonėmis (kas akriliniais dažais, kas flomasteriais ar kitais rašikliais) dekoravo ekožinutės nešėjus – iš antrinių žaliavų pagamintus aitvarus. Geriausių idėjų autorių laukia aplinkai draugiški prizai. O tądien vaikai buvo apdovanoti skatinamaisiais prizais – pieštukais, turinčiais antrą gyvenimą  Šiais pieštukais galima piešti, o panaudojus juos pasodinti ir auginti augalą.

Idėja aitvarais pasiųsti žinutę Kaunui pasirinkta neatsitiktinai, mat patys aitvarai laikomi taikos, gerų žinių nešėjais, todėl tikimasi, kad moksleivių žinutės bus plačiai matomos, paskatins švariai gyventi.

(Parengta pagal „Kauno dienos“ informaciją)