Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje šurmuliavo „Smagi diena kartu“

Domeikavos bibliotekoje šurmuliavo „Smagi diena kartu“

Nepastebėjome, kaip pralėkė penkios vaikų vasaros užimtumo programos dienos. Jos buvo kupinos smagių edukacijų, nepamirštamų nuotykių, geros nuotaikos ir noro sugrįžti kitąmet.

Bene kasdien stovyklos veiklose laukė kūrybinės užduotys, aktyvūs užsiėmimai lauke, netrūko interaktyvių edukacijų, kūrybiškumo pamokėlių, knygelių pasiskaitymų gamtoje, filmų peržiūrų, vaikai galėjo pasijusti aktoriais ir muzikantais, išbandyti save įvairiose veiklose.

Dalis veiklų vyko bendradarbiaujant su Domeikavos laisvalaikio sale. Vaikus aplankė baltasis lokys Guru Buru, kuris labai mėgsta linksmintis, todėl linksmybių netrūko. Vaikai lokį vėsino, kad tokią šiltą dieną neperkaistų, pūtė muilo burbulus, šoko, pokštavo ir linksminosi.

Po šėlionių pailsėję ir pasistiprinę, žaidėme Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Virginijos Tamašauskienės sukurtą inovatyvų stalo žaidima su QR kodais „Būkime keliautojais ir atradėjais“, kuriame šiuolaikiškai pristatomos Kauno rajono paveldo vertybės. Nugalėtojų nebuvo – vadovavomės taisykle „padėk draugui“.

Stovyklautojai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su etninių žaidimų edukatore Jolanta Balnyte, humoriste ir režisiere Hana Šumilaite. Vaikai susipažino su tradiciniais lietuvių liaudies žaidimais, lietuvių etninės kultūros papročiais, Žaidėme žaidimus „Sugauk žuvį“, „Linksmosios vasaros rogutės“, „Užmesk žiedą“, „Slidės“ ir kt. Kai kurias užduotis įvykdyti buvo nelengva, todėl žaidėjai turėjo labai pasistengti ir tarpusavyje pakovoti.

Vaikai nekantriai laukė susitikimo su humoriste bei režisiere Hana Šumilaite. Žaisdami teatrą jie mokėsi įsikūnyti į beždžiones, bangavo kaip jūra, augo kaip medžiai, juokėsi kaip pomidorai... Svarbiausia – mokėsi griūti taip, kaip griūva tikri aktoriai scenoje.

Gerokai padūkus, smagu atsipūsti ir paskaityti. Su vaikais gamtoje rengėme garsinių skaitymų valandėles „Vasaros skaitiniai“. Džiugu, kad skaitymas vaikams irgi gali būti pramoga, o gal drauge skaityti įdomiau?

Vykusioje kūrybinėje laboratorijoje piešėme smėliu, vaikai kūrė magiškus fraktalus, kurie po stovyklos papuoš biblioteką, protus mankštinome žaisdami viktorinas „Kahoot“ platformoje, kūrybiniuose ‚Minecraft“ užsiėmimuose, mėgavomės animaciniais filmais „Iš bibliotekos kolekcijos“.

Atsisveikinimo metu vaikams buvo įteikti skaitytojų pažymėjimai, džiaugiamės naujais skaitytojais ir lauksime jų bibliotekoje. Gražios likusios vasaros!

Domeikavos padalinio vyr. bibliotekininkė Aldona Zykutė