Pradinis Naujienos Parama ukrainiečiams – nemokamos bibliotekų paslaugos

Parama ukrainiečiams – nemokamos bibliotekų paslaugos

ukraine-7046944 1280a

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija reiškia solidarumą bei paramą kovojančiai Ukrainai. Lietuvos viešosios bibliotekos yra pasirengusios teikti nemokamas paslaugas prieglobstį Lietuvoje radusiems Ukrainos gyventojams.

Ukrainiečiams viešųjų bibliotekų paslaugos bus teikiamos nemokamai: išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir belaidžiu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais. Pagal poreikį bibliotekos bendradarbiaudamos su kitomis įstaigomis organizuos lietuvių kalbos pradmenų mokymus.

Viešosios bibliotekos ukrainiečiams – puiki vieta susiburti, rasti bendraminčių, susipažinti su vietos bendruomenėmis, sužinoti naujienas, susirasti darbą, kitą reikalingą informaciją ar tiesiog ramiai ir saugiai praleisti laisvalaikį. Kviečiame naudotis turima modernia šalies viešųjų bibliotekų infrastruktūra ir jose teikiamomis paslaugomis.

Esame susitelkę ir vieningi, kad paremtume laisvą Ukrainą.

Šiuo metu bibliotekoms įsigyti leidinių ukrainiečių kalba yra sudėtinga, turimos kolekcijos – labai ribotos, tad labai prašome gyventojų, įstaigų, organizacijų, kurios turi knygų, stalo žaidimų, žurnalų ukrainiečių kalba, padovanoti jų artimiausiai viešajai bibliotekai. Ypač laukiamos vaikams skirtos knygos!

Pasidalinkite šia žinute ir padėkite bibliotekoms papildyti fondus dokumentais ukrainiečių kalba. Tik kartu mes esame stiprūs!