Pradinis Naujienos Virtualūs susitikimai su knygų autoriais Ringaudų bibliotekoje

Virtualūs susitikimai su knygų autoriais Ringaudų bibliotekoje

Ringaudų bibliotekoje lankėsi Ringaudų pradinės mokyklos 2A ir 2B klasių mokiniai edukacinėje programoje vaikams „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“. Atskubėję į biblioteką vaikai pamatė padrikai išdėliotą knygų parodą. O jei visos knygos bibliotekoje būtų sudėliotos be jokios sistemos? Ar pavyktų surasti norimą knygą? Sunkiai... Apie knygų išdėstymą lentynose, tvarką bibliotekoje ir pasikalbėjome su mokiniais.

Bibliotekos knygų naujienos neseniai atkeliavo iš spaustuvės į mūsų biblioteką: knygų viršeliai spalvoti, blizgūs, tad ar galima nuspėti prieš kiek metų buvo parašyta knyga? Niekada nespręskime apie knygą iš jos viršelio! Mokiniai buvo labai nustebę, kai sužinojo, kad „Alisa stebuklų šalyje“ (autorius Lewis Carroll) pirmą kartą buvo išleista 1865 m. lapkričio 26 d. – prieš 156 metus, „Margaspalvė genio kalvė“ (A. Matutis) – prieš 41 metus, o 1939 m. mažuosius skaitytojus Vytė Nemunėlis pradžiugino kūrinėliais „Purienos“ ir „Meškiukas Rudnosiukas“.

Virtualioje edukacijoje vaikai pamatė, kokias knygeles skaitė mūsų seneliai ir proseneliai, kokios iliustracijos buvo prieš 70 ir daugiau metų. Edukacijoje vaikai virtualiai pamatė, pavartė ne tik žinomų rašytojų, bet ir susipažino su jiems negirdėtais kūrėjais. Virtualioje programoje mokiniai skaitė ištraukas iš Prano Mašioto knygų.

Tikimės, kad šie susitikimai ugdys pagarbą knygai, kurią skaitė jų tėvai, seneliai ir netgi proseneliai bei padrąsins jaunuosius skaitytojus lankytis bibliotekoje savarankiškai.

Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė