Pradinis Naujienos Ramučių bibliotekos vaikų vasaros užimtumas

Ramučių bibliotekos vaikų vasaros užimtumas

Ramučių bibliotekoje nuo birželio 28 d. dvi savaites vyko vaikų vasaros užsiėmimai. Kiekvieną rytmetį pradėdavome garsiniu knygelių skaitymu ir jų aptarimu. Daug įdomių istorinių faktų sužinojome, skaitydami A. Meškauskaitės ir A. Venislovaitės knygą ,,Istorijos skanėstai'', klausėmės linksmų ir šmaikščių istorijų, skaitydami G. Vitez ,,Apie kiškį, kuriam patiko juoktis‘‘, V. Palčinskaitės, K. Sajos knygelę ,,Dėmesio! Žiūrėk į mane'' ir O. Preubler ,,Ponas Klingzoras truputį mokėjo burti'', skaitėme pasakėčias iš knygelės ,,Populiariausios pasakėčios vaikams apie žvėrelius'', susipažinome su mitinėmis būtybėmis, skaitydami K. Zylės knygelę ,,Didžioji būtybių knyga''.

Daug įdomių faktų apie augalus ir gyvūnus sužinojome skaitydami S. Paltanavičiaus knygą ,,Kas ir kodėl gamtoje?‘‘ Kiekvieną dieną piešėme , lipdėme, gaminome skirtukus, atvirukus, žaidėme įvairius stalo žaidimus: ,,Monopolis'', ,,Dobble'', ,,Blitz'', ,,5 sekundės‘‘. Vyresni vaikai aktyviai dalyvavo kahoot viktorinose apie pamėgtų pasakų herojus.

Liepos 5 dieną Ramučių bibliotekoje viešėjo KRSVB edukatorė K. Meilūtė, kuri pamokė vaikų vasaros užimtumo dalyvius pasigaminti pelėdą iš senų žurnalo lapų. Kristina priminė vaikams, kad būtina saugoti gamtą, ieškoti galimybių, kaip mažinti atliekų susidarymą, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką.

Karštą liepos 7 d. rytmetį, vaikų vasaros užimtumo metu, anglų kalbos pamokėlę pravedė mūsų viešnia - VDU dėstytoja Vaida Misevičiūtė. Labai įdomiai ir žaismingai vaikams buvo pristatyta knygelė apie katinėlį Peterį anglų kalba. Dvylika pradinukų pagilino anglų kalbos žinias, pamokėlės metu vaidino, dainavo, šoko. Liepos 8 dieną mūsų viešnia - VDU dėstytoja Vaida Misevičiūtė pravedė piešimo pamokėlę. Vaikučiai buvo supažindinti su piešimu zentangle technika, kurią dėstytoja naudoja savo laisvalaikiu ir yra sukūrusi daug nuostabių darbų. Šio piešimo esmė paprastumas. Kaip sudėtingai neatrodytų piešinys, tačiau kiekvienas jų susideda iš paprastų elementų: brūkšniukų, taškiukų, linijų, iš kurių ir susidaro įvairūs raštai. Piešimas šiuo metodu pareikalavo iš vaikų kantrybės, dėstytoja nuolat skatino ir pagirdavo juos už gerai atliktą užduotį. Padirbėję vaikai atsipalaidavo mūsų mažame kiemelyje. Ponia Vaida pravedė linksmus lauko žaidimus. Per dvi savaites vaikai susidraugavo ir atrado įvairių įdomių veiklų.

Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė V. Stavavojienė