Pradinis Naujienos „Vaikų vasara 2021“ Karmėlavos bibliotekoje

„Vaikų vasara 2021“ Karmėlavos bibliotekoje

Prabėgo dar viena turininga vaikų vasaros užimtumo savaitė Karmėlavos bibliotekoje. 6-10 metų stovyklautojų laukė įdomios veiklos, kuriose išmokstama būti komandos dalimi, ugdomas visuomeniškumo jausmas, tolerancija kitų nuomonei. Bibliotekoje viešėjo KRSVB edukatorė K. Meilutė, kuri kalbėjo su vaikais apie būtinybę mažinti vartojimą ir stengtis mums visiems mažinti atliekų susidarymą. Edukatorė kartu su jaunąja pagalbininke dukrele pravedė užsiėmimą, pamokė vaikų vasaros užimtumo dalyvius kaip panaudoti senus žurnalus dar kartą ir pasigaminti pelėdą iš žurnalo lapų. Vaikai patyrė lavino kūrybiškumą ir smagiai tarpusavyje bendravo.

Vaikams buvo organizuota įvairių užsiėmimų: garsinių skaitymų, lipdymo, piešimo akvarele. Piešėme panaudojant EBRU techniką, bei kūrėme paveikslėlius iš smėlio šviesos dėžėje. Minint karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, bibliotekos stovyklautojai nusprendė sukurti karaliaus karūną. Dienos tema buvo - „Uždėk karūną karaliui“. Vaikai , prieš pradėdami piešti, skaitė Z.Vitkaus knygą „Lietuvos valdovai“, kur pats karalius Mindaugas pasakojo apie save: kaip mokėsi būti kariaunos vadu, kaip vyko grumtynės dėl valdžios ir ką gero nuveikė Lietuvai. Vėliau vaikai įvairia technika piešė karūnas. Išrinkome karūną vertą karaliaus. Ją sukūrė Rugilė. Skaitėme knygą „Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas“. Knygai skirtukus kurti padėjo bibliotekos skaitytoja K.Janulienė. Skitukus gaminome juos antspauduojant bei panaudojant jau turimas medžiagas.

Šioje stovyklėlėje su vaikais bendravo ir jiems užsiėmimus vedė Kauno rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Socialinių paslaugų centro atstovė Lina Ugnė Novikienė ir soc. darbuotoja J. Šukauskienė. Vaikams labai patiko gaminti spalvotus vėjo malūnėlius. Stovyklautojai džiaugėsi kino valandėlės, kurių metu visi kartu žiūrėdavome filmus „Meškiukas Pedingtonas“, „Karalienės Korgis“, „Raudonbatė ir septyni nykštukai“. Už drąsą, išradingumą ir sumanumą dalyvaujant stovyklėlėje, vaikams buvo įteikti garbės raštai. Atsisveikinome valgydami ledus, kupini gerų emocijų ir pažadų daugiau draugauti su knyga...

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė