Pradinis Naujienos Vakaras skirtas poeto Vytauto Mačernio-100-čiui

Vakaras skirtas poeto Vytauto Mačernio-100-čiui

Viešojoje bibliotekoje vykęs literatūros vakaras „Man patiko tik vandenys gilūs“ skirtas Vytautui Mačerniui-100- poetui, jauniausiam literatūros klasikui, naujosios lietuvių poezijos pradininkui, kurio gyvenimo ir kūrybos slėpinius renginio metu pristatė rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Biografinis romanas „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ ne vienintelė tokio žanro autorės knyga. Aldona Ruseckaitė knygų apie vienus ryškiausių XX a. lietuvių literatūros kūrėjus – S. Nėrį, Maironį, Žemaitę autorė, kurie sukurti remiantis iš įvairių šaltinių paimta medžiaga.

Renginio metu, A. Ruseckaitės pasakojimą apie poeto gyvenimo vingius, apie brandžią kūrybą papildė Garliavos mėgėjų teatro aktorių skaitomi poeto kūriniai. Pristatydama knygą apie Vytautą Mačernį, autorė pasakojo, kad rėmėsi poeto sužadėtinės atsiminimais, Mačernio laiškais mylimajai – bendrakursei Bronei Vildžiūnaitei. Bendravimas su šia moterimi, kaip prisipažino knygos autorė, buvo sudėtingas, tačiau pavyko pelnyti jos pasitikėjimą. „Rašydama knygą jos kiek bijojau, nes ji gana kieta, griežta, kategoriška, bet gavau tarsi jos palaiminimą. Mane sukrėtė tai, kad prabėgo tiek daug metų, o ponia Bronė V. Mačernio meilės laiškus, jų originalus muziejui atidavė tik būdama 96-erių metų amžiaus“, – pasakojo rašytoja.

Literatūros vakaras buvo pirmas gyvas susitikimas su Garliavos bendruomene bibliotekoje. „Po ilgo tarpo, kai gyvenome vienatvėje, užsidarę, šiandiena pabuvome su Poezijos riteriu ir Karaliumi Vytautu Mačerniu! Nuostabu! Švytinčios žmonių akys ir šypsenos, atviros net per kaukes, džiugino širdį ir teikė jėgų“ / Aldona Ruseckaitė