Pradinis Naujienos Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“ Gedulo ir vilties dienai paminėti Batniavos bibliotekoje

Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“ Gedulo ir vilties dienai paminėti Batniavos bibliotekoje

Šiemet minime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šių metų Gedulo ir vilties dienos minėjimo simbolis „Gyvybės medis“. Šis simbolis universalus, jį galima sutikti įvairiose kultūrose, kartu šis simbolis reiškia ilgaamžiškumą ir gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Kuomet istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Batniavos biblioteka jungiasi prie pilietinės iniciatyvos "Gyvybės medis" ir bendradarbiaujant su Batniavos mokyklos-daugiafunkcio centro 2 ir 4 klasės mokinukais, edukacijos skirtos Gedulo ir vilties dienai pažymėti metu, gamino atvirukus su Gyvybės medžiu. Mokytoja papasakojo vaikams apie trėmimą, bibliotekininkė parodė buvusių tremtinių pildytas anketas-prisiminimus. Bibliotekoje galima pasižiūrėti spaudinių parodą skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti „Atmintis gyva - nes liudija“.

Vaikai atvirukus gamino susikaupę ir su meile. Belieka juos perduoti į artimiausią LPKTS (Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos) būstinę kaip simbolinę dovanėlę žmonėms – primenantiems mums sudėtingą istorijos laikotarpį apie Lietuvos gyventojų netektis bei traumas.

Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mejarienė