Pradinis Naujienos Parodų ir garsinių skaitymų ciklas Kauno rajono bibliotekose

Parodų ir garsinių skaitymų ciklas Kauno rajono bibliotekose

Šie metai gausūs poetų jubiliejais. LBD Kauno rajono skyriaus bibliotekininkai, norėdami priminti savo skaitytojams , kad poezija ir šiandien nepraranda aktualumo, nepriklausomai nuo parašymo laikmečio, paros meto ar netgi epochos. Poetas Gintaras Gajauskas rašė: „Poezija – o ir apskritai visos geros ir teisingos knygos – pasaulio vienu ypu nepakeis. Tačiau ją skaitantys ir rašantys – pamažėle keičiasi. Ima kiek skeptiškiau vertinti visuotinai priimtą pasaulio, žmogiškojo gyvenimo modelį. Pradeda jausti, jog po visa ta švytinčia tuštybės muge slypi šis tas daugiau – absoliutusis grožis, universali tvarka.“ Todėl Kauno rajono bibliotekininkai iškėlė iniciatyvą – garsinių poezijos skaitymų ciklą Kauno rajono bibliotekose. Per Kauno rajoną nuvilnijo virtualūs garsiniai poetų P.Vaičaičio, Z. Gaižauskaitės ir V.Mačernio kūrybos skaitymai ir parodos.

Kauno rajono bibliotekininkų iniciatyva “Poetinio žodžio spalvos‘‘. Vasario mėnesį minėjome poetės Zitos Gaižauskaitės gražų 70-ties metų jubiliejų. Ta proga Kauno rajono viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Vyturytė paruošė ir dovanojo bibliotekų skaitytojams spalvingus rašytojos kūrybos skaitymus "Prakalbinki gražia šneka", atskleidžiančius labiausiai autorę dominusias temas.

„Kad poetė Zita Gaižauskaitė yra mylima vaikučių, nekyla jokios abejonės, ją skaitome ir skaitysime, jos eilėraštukų temomis piešiame ir dar toliau kursime įvairius kūrybinius darbelius “- dalijosi savo įžvalgomis bibliotekininkė D.Barkauskienė. Į šią iniciatyvą ''Poetinio žodžio spalvos'', minint rašytojų jubiliejus, atsiliepė ne tik Babtų darželio-lopšelio vaikučiai (auklėtojos Audra Trumpiškienė ir Rima Banevičienė), bet ir Babtų gimnazijos 2A klasės mokiniai (auklėtoja Dainora Raudonienė.), bei Domeikavos lopšelio – darželio vaikai , kurie klausėsi eilėraštukų, skaitomų Domeikavos bibliotekininkių. Babtų bibliotekos mažieji skaitytojai piešė savo mylimiausių eilėraščių temomis ir tikrąją poetės jubiliejaus dieną įrašė gražius garsinius skaitymus, o suaugusieji skaitytojai poetės Z.Gaižauskaitės eiles skaitė vaikams. Gražias akimirkas, skaitant poetės eilėraštukus ir apibendrinant patyrė Linksmakalnio, Užliedžių, Batniavos, Karmėlavos, Vilkijos, Ilgakiemio, Panevėžiuko bibliotekų mažieji skaitytojai. Tai tik keletas akimirkų iš renginių, kuriuos skyrėme poetės jubiliejui. Visose rajono bibliotekose buvo paruoštos išsamios parodos apie poetės kraštietės Z.Gaižauskaitės kūrybinį kelią .

Tęsdami skaitymų ir parodų ciklą „Poetinio žodžio spalvos“, skirtą lietuvių poetų jubiliejams paminėti, prisiminėme poetą Praną Vaičaitį, kurio 145m. gimimo jubiliejų minime šiais metais. Savo skaitytojams paruošėme virtualią parodą su poeto trumpo gyvenimo akimirkomis ir pasiūlėme skaitytojams pasiklausyti įgarsintų poeto eilių. Poeto P.Vaičaičio kūrybą skaitė Vilkijos mėgėjų teatro „Vizija“ artistas Linas Ivanauskas.

Šių metų birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė lietuvių literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas poetas Vytautas Mačernis (1921–1944). LR seimas ,siekdamas pažymėti šią sukaktį, 2021-uosius metus paskelbė Vytauto Mačernio metais, o Kauno rajono bibliotekininkų draugijos iniciatyva vyksta garsiniai poeto poezijos skaitymai rajono bibliotekose „Maža tauta su dideliu žodynu...“. Rajono bibliotekose organizuotos išsamios stacionarios ir virtualios literatūrinės parodos, supažindinančios lankytojus su jauniausiu Lietuvoje literatūros klasiku, ieškojusiu didelių dvasinių vertybių ir gyvenimo prasmės, dažnai abejojančia ir vėl nušvintančia siela.. Garsiniai poeto Mačernio kūrybos skaitymai nuvilnijo per daugelį rajono bibliotekų. Virtualiam garsiniam poezijos skaitymui susijungė Raudondvario, Kulautuvos, Vilkijos, Batniavos, Padauguvos, Daugėliškio, Čekiškės ir Liučiūnų bibliotekos.V.Mačernio eilės skambėjo Linksmakalnio ir Užliedžių, Vandžiogalos , Babtų bibliotekose. Neveronių biblioteka parengė dvi literatūros parodas ir stendą, prisijungė prie Kauno rajono bibliotekos draugijos inicijuojamos veiklos kartu Neveronių laisvalaikio sale, o birželio3d. kartu su Neveronių gimnazijos 9-11kl.mokiniais jungėsi į bendrą virtualią literatūrinę popietę, skirtą poetui V.Mačerniui prisiminti. Karmėlavos biblioteka dalyvavo Ramučių kultūros centro literatūrinėje - muzikinėje kompozicijoje. Poeto eilės skambėjo netradicinėje aplinkoje –Karmėlavos parke. Kauno rajono bibliotekininkų draugijos iniciatyva buvo parengta ir skaitytojams virtualioje erdvėje pristatyta viktorina „ Įdomiausi faktai apie Vytautą Mačernį“, kurią parengė Ringaudų bibliotekos bibliotekininkės . Už gražią iniciatyvą ir pagalbą ,organizuojant skaitymo ciklą dėkoju viešosios bibliotekos pavaduotojai V.Puskunigienei, viešosios bibliotekos edukatorei K.Vyturytei, Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkei J.Bačėnienei, Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkėms Vilijai ir Dianai. Ši graži akcija tęsis ir rudenį, kada pakviesime bibliotekų lankytojus susipažinti su G.Patacko ir R. Skučaitės kūryba.

LBD Kauno rajono skyriaus pirmininkė D. Jankauskienė