Pradinis Naujienos Metų knygos 2020 m. rinkimai Ringaudų bibliotekoje

Metų knygos 2020 m. rinkimai Ringaudų bibliotekoje

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu tiek Lietuvos, tiek Ringaudų bendruomenės kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Ringaudų biblioteka jau eilę metų teikia paraiškas akcijos siūlomų knygų komplektams gauti. Dovanotos knygos visada džiugina skaitytojus ir supažindina su geriausiais praėjusiais metais išleistais lietuvių literatūros kūriniais. Ringaudų biblioteka ir šiais metais pateikė paraišką akcijai „Metų knygos rinkimai 2020“ - prozos knygos suaugusiems ir sėkmingai laimėjo knygų penketuką.

Karantino laikotarpiu bibliotekoje veiklos negalimos, tad knygų, pretendenčių tapti Metų knyga, pristatymai, susitikimai persikėlė į virtualią erdvę. Jau nuo 2020 metų spalio mėnesio Ringaudų bibliotekos socialiniame tinkle talpinama informacija apie Metų knygos rinkimus, o sausio 28 d. vyko Skaitytojų klubo susitikimas „Microsoft Teams“ platformoje. Tai buvo iššūkis skaitytojams, nes dar ne visiems pavyko sėkmingai prisijungti. O aptarti ir padiskutuoti apie perskaitytas knygas buvo labai įdomu ir naudinga.

Susitikimo pabaigoje dalyviai buvo paskatinti perskaityti dar neskaitytas knygas, žinoma, ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą.

Vilija Mitkuvienė Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė