Pradinis Naujienos Saugaus interneto savaitė ir Vasario 16 tosios šventė Babtuose su mažaisiais

Saugaus interneto savaitė ir Vasario 16 tosios šventė Babtuose su mažaisiais

Saugesnio interneto savaitė 2020,kurią organizuoja „Prisijungusi Lietuva“ efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė nagrinėja daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki socialinių tinklų naudos ar žalos analizės. Babtų miestelio bibliotekoje šią savaitę laukėme ir mokinių ir suaugusiųjų. Pastarieji stebėjo tiesioginę transliaciją: ‘‘Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“ Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.

Mokiniams ypač svarbu , padalinome lankstinukus, knygas apie saugų internetą, atlikome apklausą, paskatinome naudotis svetaine: ‘‘Draugiškas internetas‘‘. Tiesioginė transliacija, kuri vyko vasario 11 dieną ,labai padėjo susidomėjusiems žala internete ,kurią sukuria įvairūs sukčiautojai. Kurdami saugesnį internetą, kuriame saugią aplinką sau ir kitiems.

Vasario 13 –tąją rinkomės į Babtų darželį-lopšelį. Čia buvo vykdomas projektas apie savo kraštą :‘‘Vaikystė takeliais“. Darželio grupės vaikai, Panevėžiuko pradinės mokyklėlės ir rajono Babtų bei Panevėžiuko savivaldybės viešųjų bibliotekų vaikai paruošė piešinius ir aprašymus, kuriuos sudėjo į vieną didelę knygą. Ją padovanos savivaldybei. Knyga ,skirta Kauno rajono savivaldybės 65 metų jubiliejui. Babtų miestelio bibliotekos vyr. bibliotekininkė padovanojo pačios sukurtą aplanką, kurioje buvo atvirukai su tautiniais drabužiais, mįslė apie Babtų miestelį, jo pavadinimą, pačios bibliotekininkės surinktas Babtų seniūnijos žymiausių vietų ir paminklų sąrašas. Viso darželio kolektyvui buvo įteiktas pakvietimas rašytojo Kazio Borutos knygelės :‘‘Dangus griūva„ skaitymams ir klausymams, kurie prasidės vasario pabaigoje. ‘‘Be šių svarbių kiekvienam žmogui dalykų negalėtų gyventi prasmingai žmogus: be Tėvynės, be šeimos, be darbo ir kūrybinės veiklos ir be KNYGOS..,kurioje sudėtas mūsų raštas, iš kurios mokomės skaityt, rašyti, sužinome daug dalykų apie savo kraštą ,istoriją .Skaitome įdomias legendas ,padavimus, pasakas ir t.t. Būkime verti savo šalies piliečiais, mylėkime ir gerbkime jį ir jo istoriją ir SAVO istoriją..“... - kalbėjo bibliotekininkė Danguolė Barkauskienė-„Telydi mums visus sėkmė“.

Tekstą paruošė vyr. bibliotekininkė D.Barkauskienė