Pradinis Naujienos Saugesnio interneto savaitė Ringaudų bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Ringaudų bibliotekoje

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena dabar minima 150 pasaulio šalių. Minime šią dieną ir Ringaudų bibliotekoje.

Vasario 10 d. Ringaudų bibliotekoje susirinkę vaikai savo žinias apie saugų internetą pasitikrino atsakydami į testo klausimus apie saugų internetą, o vasario 13 d. vyko praktinis užsiėmimas - viktorina „Mano duomenys internete - Pranuko anketa“. Po užsiėmimo vyr. bibliotekininkė D. Šarakauskaitė aptarė su mokiniais kaip saugiai bendrauti internete.

Vasario 3 – 11 dienomis Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų padalinyje vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pradedančiųjų mokymų programa: Mokymų dalyviai įgijo bei pagerino skaitmeninius įgūdžius. Šaunuoliai dalyviai!

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Suaugusieji, įgiję žinių mokymuose pagal programą „Skaitmeninės technologijos TAU. Ateik, sužinok, išmok“, žiūrėjo tiesioginę transliaciją „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“. Po peržiūros vyko diskusija apie vykusius sukčiavimus dalyvių ir jų artimųjų aplinkoje, bei kaip išsaugoti budrumą.

Saugesnio interneto savaitės dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Kurkime geresnį internetą kartu!

Vilija Mitkuvienė
Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė