Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje susitikimas su gražiausios 2018-ųjų metų knygos autore Monika Vaicenavičiene

Viešojoje bibliotekoje susitikimas su gražiausios 2018-ųjų metų knygos autore Monika Vaicenavičiene

Viešojoje bibliotekoje susitikimas su gražiausios 2018-ųjų metų knygos autore Monika Vaicenavičiene
Viešojoje bibliotekoje susitikimas su gražiausios 2018-ųjų metų knygos autore Monika Vaicenavičiene

Lapkričio 22 d. įvyko jau paskutinis Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Iš ko susideda Lietuva?“ renginys – čia svečiavosi ir savo paveikslėlių knygą „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“ pristatė Monika Vaicenavičienė.

Gražiausia pripažintos 2018-ųjų metų knygos autorė susirinkusiems Garliavos Jonučių progimnazijos ketvirtokams ir jų mokytojai Jolantai Andriukaitienei bei tos pačios mokyklos aštuntokams ir jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Birutei Jasiukaitienei papasakojo daug įdomių faktų apie Joną Basanavičių, pateiktose skaidrėse vaikai galėjo matyti ne tik žaismingas ir meniškas pačios autorės iliustracijas, bet ir to meto nuotraukas. Susitikimo metu vaikai sužinojo, iš kur kilusi Basanavičių pavardė, ką reiškia žodžiai daraktorius ir lietuvninkas, kaip J. Basanavičius susipažino su savo žmona, kokiuose kraštuose yra gyvenęs ir kiek daug naudingų darbų yra nuveikęs kiekviename mieste ir šalyje, kur tik jam tekdavo apsigyventi. Įtraukiantis M. Vaicenavičienės pasakojimas sudomino visus susirinkusiuosius, nes svarbūs ir reikšmingi faktai buvo perteikti šiltai ir įdomiai. Ypatingai sužavėjo ir jaukios pasaulyje jau daug apdovanojimų už savo kūrybą pelniusios dailininkės iliustracijos, kurios kiekvienai pasakojimo detalei suteikė šilumos, ne viena privertė ir šyptelėti.
Prieš susitikimą vaikai turėjo progą apžiūrėti bibliotekoje eksponuojamas įvairias parodas, o po knygos pristatymo norintieji įsigijo šią vertingą knygą ir gavo iliustruotus autorės autografus. Po šio susitikimo Garliavoje autorė turėjo dar vieną susitikimą su Šlienavos pagrindinės mokyklos moksleiviais. Autorė taip pat apžiūrėjo viešosios bibliotekos erdves bei moderniai atnaujintas Šlienavos pagrindinės mokyklos patalpas. Atsisveikindama M. Vaicenavičienė prisipažino, kad viešnagė viešojoje bibliotekoje ir Šlienavos mokykloje jai buvo labai miela ir įdomi.

Vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė