Pradinis Naujienos Pepės ilgakojinės gimtadienis ir „Marių dugno teatras“ Domeikavos bibliotekoje

Pepės ilgakojinės gimtadienis ir „Marių dugno teatras“ Domeikavos bibliotekoje

Pepės ilgakojinės gimtadienis ir „Marių dugno teatras“ Domeikavos bibliotekoje
Pepės ilgakojinės gimtadienis ir „Marių dugno teatras“ Domeikavos bibliotekoje

Lapkričio 11 – 17 dienomis vyko visose bibliotekose tradicine tapusi Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tema šiais metais buvo „Šventės Šiaurės šalyse“. Žvakių šviesoje kartu su Domeikavos gimnazijos antrų ir trečių klasių moksleiviais, bei juos atlydėjusiomis pradinių klasių mokytojomis Vilma Jaciuviene ir Inga Saldukiene skaitėme A. Lindgren „Pepė ilgakojinė“ ištraukas.

Antroje užsiėmimo dalyje moksleiviai diskutavo apie pagrindinės veikėjos išdaigas gimtadienio metu, apžiūrėjo Norvengijos Alesundo miesto Volsdalen mokyklos moksleivių piešinių parodą bei susipažino su bibliotekoje gyvenančiomis mitinėmis būtybėmis – troliais.
Kauno rajono savivaldybės viešąjai bibliotekai laimėjus dalinį Kauno rajono savivaldybės finansavimą projektui "Kauno krašto vietovardžiai-istorija ir dabartis", lapkričio 18 dieną, minint Vietovardžių metus,  Domeikavos bibliotekoje apsilankė režisierė Eglė Targanskienė. Popietės „Marių dugno teatras“ metu senjorams buvo pasakojama apie 37 užlietus Kauno rajono kaimus, apie šių kaimų tradicijas ir papročius bei girdėtas legendas. Antroje dalyje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu naudojant įvairaus pluošto medžiagas ir karštus klijus moterys kūrė lėles ir mitologinius veikėjus. O pabaigoje turėjo galimybę išbandyti savo darbus ir suvaidinti mini spektaklį lėlių teatro scenoje. Apibendrinant, dalyvės patikino, kad edukacijos metu laiką praleido informatyviai bei labai kūrybingai.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkės: D. Launikaitytė, J. Navickienė