Pradinis Naujienos Kelionė po Šiaurės šalis Ringaudų bibliotekoje

Kelionė po Šiaurės šalis Ringaudų bibliotekoje

Kelionė po Šiaurės šalis Ringaudų bibliotekoje
Kelionė po Šiaurės šalis Ringaudų bibliotekoje

Lapkričio 11-17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. „Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą“. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šiaurės šalių literatūros savaitę organizuoja asociacijų "Norden" sąjunga, o idėja yra tokia paprasta, tačiau jausmas, kai įvairiose skaitymo akcijose Šiaurės ir Baltijos kampeliuose dalyvauja daugiau nei 200 00 dalyvių, yra fantastiškas.
Prie skaitymų jau eilę metų prisijungia ir Ringaudų biblioteka drauge su Ringaudų pradine mokykla, sukuriant skaitymo balsu tradiciją. Literatūrinėje savaitėje, smagiai nusiteikę, visą savaitę bibliotekoje šurmuliavo Ringaudų pradinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, lydimi mokytojų. Skaitymui pasirinkome ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Per švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą "Pepė švenčia gimtadienį" nukeliavome į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turėjo ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas!!! Į gimtadienį pas Pepę ir mes skubėjome su dovanomis; turėjome ir kvietimus!
Noriai mokiniai dalyvavo parengtoje viktorinoje "Dėmesys Šiaurės šalims, juk švenčiame "Norden" 100 metų!". Moksleiviai, pasiskirstę į komandas, atkakliai ir sumaniai atsakinėjo į klausimus apie Šiaurės šalių literatūrą, geografiją bei šių šalių išskirtinumus. Turiningoje ir prasmingoje viktorinoje po Šiaurės šalis pralaimėjusių nebuvo - visi linksmai leido laiką, bendravo ir dalijosi įspūdžiais.
Puoselėkime balsu skaitymo tradiciją ir savo aplinkoje!


Vilija Mitkuvienė
Ringaudų padalinio vyr. bibliotekininkė