Pradinis Naujienos Viešosios bibliotekos vaikų centre Šiaurės šalių savaitės renginiai nuo mažylių iki paauglių

Viešosios bibliotekos vaikų centre Šiaurės šalių savaitės renginiai nuo mažylių iki paauglių

Viešosios bibliotekos vaikų centre Šiaurės šalių savaitės renginiai nuo mažylių iki paauglių
Viešosios bibliotekos vaikų centre Šiaurės šalių savaitės renginiai nuo mažylių iki paauglių

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Ši savaitė kasmet minima ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų centre.

Pirmasis šios išskirtinės savaitės renginys įvyko lapkričio 11-ąją. Kaip ir daugybėje kitų ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir kitų šalių mokyklose, bibliotekose ir kitose švietimo įstaigose, šią rudenišką dieną skaitėme Astridos Lindgren ištrauką apie linksmuolę išdykėlę Pepę Ilgakojinę. Jaukioje žvakių šviesoje pasakojimo apie pačią autorę ir jos „išdykėlišką“ charakterį bei knygos ištraukos apie Pepės gimtadienį klausėsi Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja Lolita Juodiene. Po to, pažiūrėję animacinį filmuką apie Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, vaikai susipažino ir su dar vienu Astridos sukurtu neklaužada!
Kitą dieną, lapkričio 12-ąją, vaikų centre klegesio buvo nei kiek ne mažiau – atvirkščiai! Šią dieną vyko kasmėnesinis mažųjų smalsučių klubo „0+“ susitikimas. Kadangi šis susitikimas vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės metu, tai ir knygelė, kurią kiekvieno susitikimo metu mamos kartu su savo mažyliais ant kelių skaito garsiai, buvo skirta šiai progai – pagal pasaulyje puikiai žinomos suomių rašytojos Tuvės Janson istorijas sukurta knygelė „Muminukas ir žvaigždė“. Mažųjų smalsučių klubo nariai kartu su mamytėmis (beje labai smagu, kad čia buvo ir viena močiutė bei vienas tėtis) skaitė istoriją apie stebuklingą žvaigždę, galinčią išpildyti slaptą norą. Po to šeimos pačios kūrė dangų su stebuklingomis žvaigždėmis, o pabaigę mažyliai išsinešė namo po darbelį, priminsiantį smagiai praleistą rytmetį bibliotekoje.
Trečia šios savaitės diena buvo paminėta knygų klube paaugliams ir jaunimui. Čia buvo aptariama visą mėnesį skaityta mistinė švedų rašytojos Marijos Gripės apysaka „Nepaprasta Agnesės Sesilijos istorija“. Anot žymaus vaikų literatūrologo Kęstučio Urbos, ši knyga tiems, kurie sugeba pajusti, jog žmogaus pasaulį sudaro ne vien matomi daiktai, bet ir nuojautos, sapnai, slaptingi ženklai. Tiems, kurie moka girdėti, kaip auga žolė. Tad niūrią rudenišką popietę paslaptinga ir mistiška šios knygos atmosfera buvo labai artima vyraujančiai šiaurės šalių savaitės nuotaikai.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė