Pradinis Naujienos Gamtos fotografo gyvenimo detales Kauno rajono vaikams atskleidė fotografas Marius Čepulis

Gamtos fotografo gyvenimo detales Kauno rajono vaikams atskleidė fotografas Marius Čepulis

Gamtos fotografo gyvenimo detales Kauno rajono vaikams atskleidė fotografas Marius Čepulis
Gamtos fotografo gyvenimo detales Kauno rajono vaikams atskleidė fotografas Marius Čepulis

Spalio mėnesį Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje ir 3 jos padaliniuose – Vandžiogalos, Domeikavos ir Neveronių bibliotekose – lankėsi žymus gamtos fotografas ir ornitologas Marius Čepulis, kurio fotoklajones stebi jau daugiau nei 72 tūkst. sekėjų.

Spalio 18 ir 21 dienomis viešėjęs dviejų knygų – „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ suaugusiesiems ir interaktyvios knygos „Visa tiesa apie gyvūnus“ vaikams – autorius Vandžiogalos, Domeikavos ir Neveronių gimnazijos bei Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 5-8 klasių moksleiviams išsamiai ir šmaikščiai papasakojo apie gamtos fotografo kasdienybės užkulisius, kiek laiko trunka padaryti iš pirmo žvilgsnio nesudėtingą, tačiau ypatingą kadrą, kas svarbiausia, norint būti gamtos fotografu, kokios įrangos reikia, norint fotografuoti skirtingų rūšių gyvūnus, kuo reikėtų „pasivepinti“, norint iš arti nufotografuoti elnią ir kokio žvėries miške reikėtų saugotis labiausiai. Žodžio kišenėje neieškantis pašnekovas vaikams prisipažino, jog kartais „ypatingo kadro“ tenka laukti keliolika valandų, tad tūnodamas pasaloje laimėjo visus populiariausių žaidimų telefone lygius, tačiau dabar laiką leidžia skaitydamas ir kaupdamas reikalingas žinias, kurių labiausiai reikia ne tik fotografijoje, bet ir kiekvienoje veikloje. Marius atvažiavo ir su „rekvizitais“ – parodė vaikams savo maskuojamąjį specifinio aromato žvėrių neatbaidantį apdarą, pademonstravo specialų instrumentą, kuriuo „susišneka“ su elniais jų rujos metu, atskleidė slaptaviečių gamybos paslaptis ir pasidalijo ekstremaliausių situacijų gamtoje akimirkomis. Fotografo užfiksuoti kadrai ir šmaikščiai papasakotos jų atsiradimo istorijos nepaliko abejingo nei vieno renginių dalyvio, kurių keturiuose renginiuose apsilankė apie du šimtus. Kiekvienas iš susitikimo su Mariumi Čepuliu išėjo su šypsena lūpose ir ilgai įsitvirtinusiomis žiniomis galvoje.
Šis susitikimas – tai Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomas ir Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas „Iš ko susideda Lietuva“. Viena iš jo temų – „Lietuvos gamta pro objektyvą“, kurią ir atskleidė Marius Čepulis.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė