Pradinis Naujienos „Skaitymo iššūkis“ baigėsi. Iki kitos vasaros!

„Skaitymo iššūkis“ baigėsi. Iki kitos vasaros!

„Skaitymo iššūkis“ baigėsi. Iki kitos vasaros!
„Skaitymo iššūkis“ baigėsi. Iki kitos vasaros!

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos 30 padalinių dalyvavo Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuotame „Skaitymo iššūkyje“. Iššūkio metu lankytojai buvo kviečiami keisti pasaulį su knyga rankose, pažinti gyvenimo įvairovę, išgyventi nepatirtus jausmus. 2019 m. rezultatai pranoko visus lūkesčius.

Skaitytojai buvo labai aktyvūs ir pasiruošę įgyti dar daugiau žinių vienu iš pačių maloniausių būdų - skaitydami! Džiugina tai, kad per 3 vasaros mėnesius Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose dalyvavo daugiau nei tūkstantis dalyvių (beveik 1,5 karto daugiau nei 2018 m.), iš kurių net 583 įveikė „Skaitymo iššūkį“ perskaitydami visas 5 knygas. 

Skaitymo iššūkio dalyviai, pasiryžę leistis į vasaros pokyčių nuotykį, turėjo perskaityti penkias knygas: lietuvių autoriaus knygą, bibliotekininko rekomenduotą knygą, knygą apie keliones, knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide. Per tris mėnesius buvo įveikta 3870 knygų. Vienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis vidutiniškai perskaitė daugiau nei 5 knygas, kai kurie iš jų užduotis atliko ne po vieną kartą.
„Skaitymo iššūkis“ pritraukė ir vaikus, ir suaugusiuosius. Pagrindiniai dalyviai buvo vaikai ir jaunimas, virš 53 proc., kitą pusę sudarė vyresni skaitytojai (virš 31 m.). Įdomu tai, kad populiariausių ir geriausiai įvertintų knygų sąrašai skiriasi – skaitytojai dažniau renkasi tas knygas, apie kurias kalba viešoje erdvėje, o gilesnius išgyvenimus palieka kiti kūriniai.
Aukščiausius įvertinimus gavo knygos: „Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą“, Dinah Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“, Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum“, Sarah Jio „Ryto spindesys“, Vytautas V. Lansbergis „Kiškis Pranciškus“ ir kt. „Kakė Makė“ jau kelintus metus iš eilės tapo vaikų klasika. Taip pat neblėsta K. Sabaliauskaitės populiarumas. Vasaros skaitymams skaitytojai renkasi jausmingus ir kupinus nuotykių romanus.
Tarp populiariausių knygų randame: R. Šepetys „Tarp pilkų debesų“ ir „Druska jūrai“, I.Buivydaitės „Rožių dvaras“ ir „Padovanok man savaitgalį“, A. Lingren „Pepė Ilgakojinė“, J. Swift „Guliverio kelionės“, J.Verne „Aplink žemę per 80 dienų“ ir kt. Šių knygų populiarumui įtaką greičiausiai padarė privalomos literatūros sąrašai. Neblėsta kūrinio „Tarp pilkų debesų“ populiarumas, tam įtakos galėjo turėti neseniai pasirodęs vaidybinis filmas. Matome ir nemirtingąją klasiką: „Guliverio kelionės“ ir „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
Pasibaigus „Skaitymo iššūkiui“ džiaugiamės Kauno rajono bibliotekų ir jų darbuotojų įsitraukimu į šią akciją, kurie kvietė dalyvauti ir rekomendavo knygas savo lankytojams. Džiugu, kad šios akcijos metu iš kitų padalinių išsiskyrė Ringaudų, Domeikavos, Babtų, Raudondvario, Užliedžių, Vilkijos, Ežerėlio, Liučiūnų, Vandžiogalos, Ramučių, Karmėlavos, Neveronių padaliniai ir Savivaldybės viešoji biblioteka (pritraukė 665 skaitytojus, iš kurių 440 įveikė iššūkį). Dalyvauti šioje akcijoje skaitytojus paskatino bibliotekininkų entuziazmas ir rekomendacijos pasirenkant knygas.
Savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Skaitymo iššūkio“ akcijos metu taip pat veikė ir vasaros stovykla „Atostogas bibliotekoje praleisk turiningai“. Kiekvienos dienos rytmetis stovykloje prasidėdavo garsiniu knygos skaitymu ir jos aptarimu su vaikais. Tai skatino vaikus pamėgti knygų skaitymą ir įsitraukti į „Skaitymo iššūkį“.
Manome, kad iššūkiui pasibaigus pomėgis skaityti nedingo, tad kviečiame visus ir toliau aktyviai skaityti.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jurgita Bartkevičiūtė