Pradinis Naujienos Vasara Pagynės bibliotekoje

Vasara Pagynės bibliotekoje

Vasara Pagynės bibliotekoje
Vasara Pagynės bibliotekoje

Vaikų atostogos Pagynės bibliotekoje buvo kupinos veiklų ir nuotykių: skaitėme, piešėme, kūrėme ir džiaugiamės laisvu laiku. Skaitymus pradėjome nuo vaikų labai mėgstamų „Ezopo pasakėčių“, klausėmės pasakų iš „Gulbė karaliaus pati", naudodamiesi kompiuteriais skaitėme „Mere Popins“, o skaitymus užbaigėme kūriniu „Ežiukas rūke“.

O nuspalvinę ežiukus, keliavome į Liepų alėją ieškoti tikro ežio. Taip skaitydami knygeles dalyvavome Viešosios bibliotekos organizuojamoje skaitymo akcijoje „Auginame knygų skaitymo medį“, kuri skirta moksleivių programinės literatūros skaitymui skatinti ir vasaros skaitymų iššūkyje „Skaitydami mes pakeisime pasaulį“.
Rytais susirinkę bibliotekoje žiūrėjome įvairiausius pamokančius animacinius filmukus: „Mažasis princas“; „Pinokis“; „Robinzono Kruzo sala“, „Šunų sala“; „Princas Žavusis“; „Jonukas“. Kas antrą savaitę bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Aš - knygos iliustratorius“, jų metų vaikai piešė ir spalvino didžiaakius gyvūnus. Tai buvo fantaziją išlaisvinanti meno terapija. Juk niekur kitur nesutiksi žalio antino, o tik Pagynės bibliotekoje...
Visą vasarą Babtų seniūnijoje esančiose bibliotekose (Babtų, Panevėžiuko, Pagynės, Sitkūnų) vyko foto sienelių gamybos užsiėmimai, sienelės buvo skirtos papuošti medžius renginio „Jaunimo muzikos ir sporto alėja“ metu. Biblioteka šiame renginyje ne tik pristatė pieštų foto sienelių idėją, bet ir kvietė visus prisidėti kuriant Pagynės bendruomenės centro logotipą piešiant ant plėvelės įvairiausius dalykus, kurie neatsiejami nuo Pagynės ir čia verdančio gyvenimo. Biblioteka į renginį pakvietė ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ atstovus, kurie ne tik kvietė žmones į skaitmeninio raštingumo mokymus, bet ir supažindino su e. skautų veikla, dalino prizus mažiems ir dideliems.
Taip pat bibliotekoje antradieniais jau tradicija tapo stalo žaidimų popietės, vaikai vis dar labiausiai mėgsta žaisti Monopolį, tačiau nepamiršta ir Alias, dėlioja dėliones. O gavus iš Viešosios Bibliotekos kilimą mažųjų skaitymai ir žaidimai persikėlė būtent ten. Ačiū visiems už dalyvavimą vasaros veiklose bibliotekoje.


Pagynės vyr. bibliotekininkė G. Ščiukauskaitė