Pradinis Naujienos Birželio mėnuo Saulėtekio bibliotekoje

Birželio mėnuo Saulėtekio bibliotekoje

Birželio mėnuo Saulėtekio bibliotekoje
Birželio mėnuo Saulėtekio bibliotekoje

Birželis prasidėjo Vasaros skaitymų atidarymo švente „Mano tėviškės spalvos“ Vilkijoje. Saulėtekio bibliotekos jaunieji lankytojai sukūrė ant asfalto bibliotekos ženklą, buvo apdovanoti saldžiom dovanom.

Bibliotekoje startavo „Vasaros su knyga“ akcija „Skaitymo iššūkis“ bei KRSV bibliotekos skaitymo akcija „Auginame knygų skaitymo medį“ (programinės literatūros skaitymo skatinimo akcija). Įvyko dėlionių dėliojimo varžybos „Aš pirmas!“, kur per nustatytą laiką reikėjo sudėlioti tam tikro skaičiaus dalių dėliones. Prasidėjus vasarai bibliotekoje konstruojam Lego konstruktorius, sprendžiam kryžiažodžius.
Minint Okupacijos ir genocido dieną jaunieji skaitytojai Airidas Runas ir Danielius Rimašauskas pristatė J.Vilės knygelę „Sibiro haiku“. Perskaitėme ištraukas iš S.Abromavičiaus knygos „Vaikystė Sibiro toliuose“- Lėlė, bei iš D. Grinkevičiūtės knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros“- Laikrodėlis bei pasikalbėjome apie tremtyje gyvenusių vaikų kasdienybę, ne vaikiškus darbus, alkį, vaikiškus žaislus, pramogas. Čiupinėjom medžio žieves, ant kurių tremtyje vaikai piešė atvirukus bei kankorėžius, spėliodami, ką galima būtų pasigaminti iš jų.
Jonines pasitikome kūrybinėmis dirbtuvėlėmis „Mano paparčio žiedas“, kur klijavom iš makaronų, popieriaus ir karoliukų savo įsivaizduojamus paparčio žiedus. Taip pat vyko garsiniai skaitymai apie gražiausias lietuvių legendas ir padavimus: „Šventos Onos bažnyčia“, „Nidos mergelė“, „Jūreivis Vidgaudas“.
Bibliotekoje vyko tęstiniai kompiuterinio raštingumo pažengusiųjų mokymai gyventojams pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“.
Birželis buvo ypatingai karštas, bet knyga niekada nebuvo pamiršta.


Saulėtekio padalinio vyr. bibliotekininkė Gutijera Steponaitienė