Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje vaikai ir paaugliai atostogas leidžia turiningai

Viešojoje bibliotekoje vaikai ir paaugliai atostogas leidžia turiningai

Viešojoje bibliotekoje vaikai ir paaugliai atostogas leidžia turiningai
Viešojoje bibliotekoje vaikai ir paaugliai atostogas leidžia turiningai

Šią vasarą Garliavos vaikai turės galimybę praleisti kitaip. Praėjusių metų rudenį pasirašius sutartį tarp Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Europos socialinio fondo agentūros, Garliavos mieste pradėtas įgyvendinti projektas „Kai idėjos virsta realybe: Garliavos miesto bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“.

Viena iš projekto veiklų – vasaros stovykla vaikams ir paaugliams „Atostogas bibliotekoje praleisk turiningai!“ Vasaros stovykla vyks net 24 dienas, kurių metu socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikai kartu su kitais Garliavoje ir jos apylinkėse gyvenančiais vaikais įvairių bibliotekoje vykdomų edukacijų ir užsiėmimų metu turės galimybę susipažinti, bendrauti ir draugauti, taip įgyvendinant pagrindinį projekto tikslą – mažinti socialinę atskirtį.
Birželio 25 dieną prasidėjo pirmoji stovyklos pamaina. Stovyklos komanda – bibliotekininkė ir projekto kuratorė Justė Markevičiūtė, bibliotekininkės Šarūnė Baltrušaitienė ir Živilė Kazakevičienė bei bibliotekos edukatorius Benas Drukteinis pasiūlė daugybę įvairių veiklų, susijusių su šios savaitės tema – gamta. Susirinkęs gausus vaikų būrys kartu su bibliotekininke skaitė Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“, sužinojo daug įdomių faktų apie Lietuvos gamtą bei patys pasidalino savo turimomis žiniomis apie aptariamus gamtos reiškinius su kitais. Vėliau visi kartu kūrybinių meninių užsiėmimų metu galėjo mėgautis menine veikla kurdami. Taip pat vaikai mielai įsitraukė į įvairius žaidimus – spėliojo su gyvūnais susijusias šaradas, dalyvavo visų stovyklos dalyvių itin pamėgtose interaktyviose viktorinose, žaidė „Taip ir ne“. Taip pat susidomėjo inovatyviomis bibliotekoje naudojamomis technologijomis – pasinėrė į virtualią realybę bei išbandė edukacinius inžinerinius konstruktorius. Taip pat žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Pertraukėlių metu vaikai jaukiai įsitaisę knygų namelyje vartė knygas, rungtyniavo žaisdami stalo futbolą, savarankiškai klausėsi garsinių knygų bei žaidė kompiuterinius žaidimus. Visus dar neturinčius skaitytojo bilieto bibliotekininkė Nijolė Dapkevičienė paskatino juos įsigyti ir tapti naujais bibliotekos lankytojais bei skaitytojais ir dalyvauti vasarą bibliotekoje vykstančiose akcijose. Tikimės, kad po turiningai ir linksmai praleisto laiko stovykloje vaikai dar ne kartą užsuks į biblioteką bei įsijungs į bibliotekoje vykstančias skaitymo skatinimo akcijas ir kitas veiklas.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
Vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė