Pradinis Naujienos Projekto „Prisijungusi Lietuva" skaitmeninio raštingumo mokymai Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekose

Projekto „Prisijungusi Lietuva" skaitmeninio raštingumo mokymai Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekose

Projekto „Prisijungusi Lietuva
Projekto „Prisijungusi Lietuva" skaitmeninio raštingumo mokymai Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekose

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ežerėlio padalinyje balandžio 9 – 18 dienomis ir Kačerginės padalinyje balandžio 17 - 30 dienomis vyko, o Zapyškio padalinyje startavo nuo gegužės 3 dienos nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai pagal projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” pradedantiesiems mokymo programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“.

Skaitmeninio raštingumo mokymuose dalyvavo įvairaus amžiaus, profesijų ir išsilavinimo žmonės. Į mokymus rinkosi miestelių bendruomenė, bibliotekų lankytojai ir šeimos nariai.
Ežerėlio bibliotekoje dalyvavo 10 dalyvių, Kačerginės - 12, o Zapyškio bibliotekoje gegužės pradžioje susirinko į mokymus 11 dalyvių.
Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio miestelio gyventojai į skaitmeninio raštingumo mokymus bibliotekose atėjo su viltimi išmokti naudotis internetu ir jo teikiamomis paslaugomis. Dalyviams buvo labai svarbu susikurti elektroninį paštą, daugiau sužinoti apie socialinius tinklus, išmokti naudotis e-bankininkyste ir pagilinti skaitmeninius įgūdžius su išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.
Kad mokytis skaitmeninio raštingumo niekada ne vėlu, patvirtino ir į mokymus atėjęs 87 –nerių metų amžiaus dalyvis, kuris pradžioje mokymų nedrąsiai ir su baime bandė „prisijaukinti“ kompiuterį, tačiau mokymų pabaigoje įgijo pasitikėjimo savimi ir dėkojo mokymų organizatoriams, kad supažindino su skaitmeniniu, virtualiu pasauliu ir padėjo praplėsti žinių bagažą.
Užsiėmimų metu dalyviai atlikdami įvairias praktines užduotis sužinojo, kas yra programinė įranga, kuom internetas gali būti jiems naudingas ir kaip saugiai juo naudotis. Užsiėmimuose rengė elektroninius dokumentus ir susikūrė elektroninį paštą. Taip pat susipažino su e-bankininkyste ir socialiniais tinklais bei jų teikiamomis paslaugomis. Susidomėję dalyviai atlikinėjo praktines užduotis ir uždavinėjo jiems rūpimus ir aktualius klausymus.
Skaitmeninio raštingumo mokymų medžiaga Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekų dalyviams buvo aktuali ir suprantama bei patenkino jų viltis ir lūkesčius, o svarbiausia - padėjo įveikti baimę naudotis skaitmeniniais įrenginiais. Dalyviai dėkojo už suteiktą galimybę plačiau pažvelgti į skaitmeninį pasaulį, tad dauguma nusprendė nesustoti ir toliau dalyvauti pažengusiųjų mokymo programose.
Projektą “Prisijungusi Lietuva” įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.


Ringaudų padalinio Vyr.bibliotekininkė Diana Šarakauskaitė