Pradinis Naujienos Susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autorėmis Ežerėlyje

Susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autorėmis Ežerėlyje

Susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autorėmis Ežerėlyje
Susitikimas su knygos „Sibiro haiku“ autorėmis Ežerėlyje

Kovo 13 d. sulaukėme viešnių - „Metų knygos rinkimų 2018“ vaikų kategorijos nugalėtojų - knygos „Sibiro haiku“ autorių: rašytojos Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki. Jos Ežerėlio pagrindinės mokyklos mokiniams pristatė savo knygą „Sibiro haiku“. Vaikai sužinojo, kad neramiais laikais, prasidėjus karui Lietuvą okupavo galinga, Rusijos įkurta valstybė – Sovietų Sąjunga.

Dauguma lietuvių buvo laikomi jos priešais, nes atėjūnais jie nesidžiaugė, o priešus reikėjo išnaikinti. Trėmė ištisas šeimas. Gabeno į atokius ir atšiaurius Rusijos kampelius. Daugybė tremtinių ten, tremtyje, ir mirė. „Kaip kam nusišypsojo laimė grįžti į gimtinę. Kaip ir tiems vaikiukams, kuriuos geri žmonės „našlaičių traukiniu“ parvežė namo. Parvežė ir Algiuką – mano tėtį. Jo ir močiutės prisiminimai įkvėpė mane parašyti šią knygą. Daug kas čia tikra, kai kas išgalvota...“ (Jurga Vilė). 

Istorija pasakojama pagrindinio veikėjo trylikamečio Algiuko lūpomis. Iš jo pasakojimų gali suprasti, kokias baisybes teko patirti Algiukui, jo šeimai ir visai lietuvių tautai.

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Roma Mickevičienė