Pradinis Naujienos Lietuvių kalbos dienos Domeikavos bibliotekoje

Lietuvių kalbos dienos Domeikavos bibliotekoje

Lietuvių kalbos dienos Domeikavos bibliotekoje
Lietuvių kalbos dienos Domeikavos bibliotekoje

Kovo 8-ąją Domeikavos seniūnijos salėje vyko ypatingas renginys. Domeikavoje apsilankė 2018 metais vaikų kategorijoje laimėjusios knygos „Sibiro Haiku“ autorė Jurga Vilė ir dailininkė Lina Itagaki. Į susitikimą su rašytoja ir dailininke susirinko virš 70 Domeikavos gimnazijos 5-6 klasių moksleivių bei juos atlydėjusios mokytojos.


Susitikimo metu rašytoja ir dailininkė pasakojo vaikams apie knygos susikūrimą, kaip pasirinko savo profesiją, pasakojo apie Sibirą, bei šeimos narius, išgyvenusius šį laikotarpį.
Antroje susitikimo dalyje moksleiviai turėjo galimybę įsigyti knygas su rašytojos ir dailininkės parašais ir palinkėjimais. Po susitikimo viešnias pakvietėme apsilankyti bibliotekoje ir šiltai prie kavos puodelio pabendrauti apie knygų skaitymą, apie šiuolaikinį jaunimą ir jo problemas. Labai džiaugiamės, galimybe pažinti Lietuvos autorius ir jų kūrybą bei daromą teigiamą įtaką jaunajai kartai ir laukiame tokių pat nuoširdžių sekančių susitikimų ateityje.
Nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos bibliotekoje buvo paskelbta gražiausio lietuviško žodžio rinkimų akcija. Šioje akcijoje dalyvavo visi bibliotekos skaitytojai, lankytojai ir Domeikavos gimnazijos moksleiviai. Nemažai laiko teko paplušėti bibliotekininkėms prie rinkimų rezultatų. Iš viso rinkimuose dalyvavo virš 170 žodžių. Šiais metais Domeikavos bendruomenės išrinktas gražiausias lietuviškas žodis – MEILĖ.


Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkės: D. Launikaitytė, J.Navickienė