Pradinis Naujienos Užliedžių bibliotekos veiklos

Užliedžių bibliotekos veiklos

Užliedžių bibliotekos veiklos
Užliedžių bibliotekos veiklos

Naujus metus biblioteka pradėjo K.Donelaičio 305-čio paminėjimu. Šią datą minėjome klausydamiesi pagrindinio poeto kūrinio – poemos „Metai“ – apie metų laikus, žmogaus buvimą, gamtos ir žmogaus santykį.
Kaip ir kasmet, sausį minėjome Laisvės gynėjų dieną. Laisvalaikio salėje kartu su Užliedžių mokyklos mokiniais prisiminėme, kas vyko tą dieną Lietuvoje – žiūrėjome filmą apie Sausio 13-osios įvykius. Po pietų vykome į Romainių Kaimelės kaimą padėti gėlių prie knygnešio K.Veverskio paminklo.


Vasario 4-18 dienomis Lietuvoje vyko Saugesnio interneto savaitei skirti renginiai. Užliedžių biblioteka taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Vaikai tą savaitę buvo supažindinti su draugiskasinternetas.lt svetaine: žiūrėjo informacinius filmukus, sprendė naudojimosi kompiuteriu žinių vertinimo testą ir žaidė „Klaidūs interneto miškai“ žaidimą.
Akcija „Metų knygos rinkimai“ – svarbus tradicinis Lietuvos kultūros įvykis, vykstantis kasmet nuo 2005 metų. Sausio - vasario mėnesiais bibliotekos lankytojai vaikai buvo supažindinami su vaikų knygų penketuko knygomis ir aktyviai dalyvavo šioje akcijoje, balsuodami už jiems labiausiai patinkančią knygą. Aktyviausi balsuotojai buvo Užliedžių mokyklos mokiniai. Jie 2018 metų geriausia vaikiška knyga išrinko J.Vilės, L.Itagaki „Sibiro haiku“.
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šiai datai paminėti, bibliotekoje veikė eilėraščių paroda „Poezija apie Lietuvą“, biblioteka dalyvavo socialinėje akcijoje „Keliu vėliavą“ (kartu su kitomis seniūnijos įstaigomis). Taip pat vyko piešinių konkursas „Piešiu aš Lietuvą“ (bendras projektas su seniūnija, laisvalaikio sale, mokykla ir Giraitės bendruomene). Piešinių konkurso dalyviai ir nominantai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir diplomais šventinio koncerto metu, kuris vyko laisvalaikio salėje.

Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Virginija Stancelienė