Pradinis Naujienos Saugesnio interneto savaitė Kauno raj. sav. viešojoje bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Kauno raj. sav. viešojoje bibliotekoje

Saugesnio interneto savaitė Garliavos bibliotekoje
Saugesnio interneto savaitė Garliavos bibliotekoje

2019 m. vasario 4-9 d. Kauno raj. sav. viešojoje bibliotekoje vyko Saugesnio interneto savaitė, kuri minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 120 šalių) jau 16-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Š. m. vasario 5 d. Viešosios bibliotekos Vaikų centre vyko interaktyvi pamoka „Saugus slaptažodis – saugus aš“ dalyvavo Garliavos A. Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus trečiokai su savo mokytojomis Nijole Šmatavičiene ir Valerija Rutkauskiene. Jos metu kalbėjome apie saugų elgesį internete, kūrėme netik saugiausius bet ir gražiausius slaptažodžius. Interaktyvioje pamokoje „Saugesnis internetas – nuo ko pradėti?“ kartu su surinkusiais jaunaisiais skaitytojais varžėmės interaktyvioje viktorinoje apie saugesnį internetą ir įdomius faktus iš socialinių tinklų kasdienybės.

Š. m. vasario 7 d. interaktyvioje pamokoje „Nuotraukų skelbimas socialiniuose tinkluose“ dalyvavo Garliavos A. Mitkaus pagrindinės mokyklos 6-okai ir jų mokytojos Rita Kabašinskienė ir Asta Sinkevičienė. Dalyviai mokėsi, kokios nuotraukos leistinos viešinti socialiniuose tinkluose, o kokios – ne. Visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai ir akcijos lankstinukai - lipdukai.
Suaugusiems vyko IT mokymai „Saugesnis internetas: privatumo ir asmens duomenų apsauga“. Mokymuose dalyviai susipažino su būdais, kaip internetinėje erdvėje apsaugoti savo asmeninius duomenis bei su pagrindinėmis grėsmėmis, kurios gali iškilti neatidžiai naudojantis internetu.

Informacinių technologijų mokymuose „Išmanus ir saugus „Gmail“ elektroninio pašto naudojimas“ kartu su susirinkusiais bibliotekos lankytojais susipažinome su patarimais kaip saugiai elgtis elektroninėje erdvėje, susikūrėme paskyras ir išbandėme pagrindines elektroninio pašto galimybes.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Saugesnio interneto savaitėje.

Taip pat, norime pakviesti asmenis nuo 18 m. registruotis į pradedančiųjų ir/ar pažengusiųjų kompiuterinio raštingumo mokymus bibliotekoje. Mokymai planuojami nuo š. m. gegužės mėn. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Garliava).

Preliminarios mokymų temos:

  • Mokymai pradedantiesiems;
  • Bendradarbiavimas: bendrauk ir dalykis turiniu internete;
  • Skaitmeninė kūryba: nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimas;
  • E. prekyba ir e. bankininkystė;
  • Kasdieninės viešosios e. paslaugos;
  • Saugios technologijos ir paslaugos.

 

Registruotis galite jau dabar:

Kauno raj. sav. viešojoje bibliotekoje II a.

Tel.: (8 37) 55 17 94

El. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

Sekite bibliotekos naujienas:

 

Bibliotekos tinklapyje: www.krsvbiblioteka.lt

Facebook: krsvb

Instagram: krsvbiblioteka

 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai

Živilė Kazakevičienė, Benas Drukteinis, Justė Markevičiūtė