Pradinis Naujienos Išskirtinis gruodis Ramučiuose

Išskirtinis gruodis Ramučiuose

Išskirtinis gruodis Ramučiuose
Išskirtinis gruodis Ramučiuose

Kalėdinės dirbtuvėlės Ramučių bibliotekoje

Artėjant gražiausiai žiemos šventei galima pradžiuginti savo artimuosius rankų darbo atvirukais, eglutės žaisliukais ir šventinėmis dekoracijomis. Gruodžio 3 dieną Ramučių biblioteka pakvietė mažuosius į kalėdines dirbtuvėles. Gaminome spalvotus kalėdinius angeliukus, kuriais papuošėme biblioteką.

Ramučių bibliotekos jaunieji lankytojai renka geriausią 2018 metų knygą vaikams!!!

Gruodžio 17 dieną bibliotekoje vykusios popietės buvo pristatyta rašytojos Jurgos Vilės ir iliustratorės Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“. Popietėje dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokai kartu su mokytoja V. Raščiuvienė. Pagrindinis knygos veikėjas Algiukas turi vaikiškų svajonių ir gyvena stebuklų kupiną vaikystę, tačiau 1941 metų birželį ankstų rytą jį ir visą jo šeimą pažadina kareiviai. Šeima iškeliauja į svetimą ir nepažįstamą ledo šalį, kurioje tenka išgyventi badą, ligas ir sunkų darbą. Algiuko šeimos tremties istorija nėra kuo nors išskirtinė - daugybė lietuvių ir ne tik jų išgyveno tokius metus. Tačiau visa ši skaudi istorija  perteikta skaitytojui vaikiškais laiškais, pokalbiais ir piešiniais. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausė skaitomo teksto, uždavinėjo klausimus apie tremtį ir prižadėjo visi balsuoti už šią unikalią knygą interneto svetainėje adresu:

http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt

Šimtmečio skaitytojo rinkimai Ramučių bibliotekoje

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga 2018 metų pradžioje Ramučių biblioteka paskelbė konkursą „Šimtmečio skaitytojas“. Apžvelgus dalyvių rezultatus Ramučių bibliotekos „Šimtmečio skaitytoju“ vaikų kategorijoje tapo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos ketvirtokas Matas Packevičius, o suaugusiųjų kategorijoje konkurso nugalėtoja tapo buvusi lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Šliuževičienė, kuri perskaitė net 86 knygas! Šauniausi skaitytojai buvo apdovanoti bibliotekos padėkomis, knygomis ir saldžiomis dovanėlėmis. Dėkoju visiems bibliotekos lankytojams, dalyvavusiems konkurse ir ateityje linkiu patirti skaitymo džiaugsmą, pasinerti į įdomų ir nuotaikingą knygų pasaulį.

Kalėdiniai skaitymai Ramučių bibliotekoje

Baltą gruodžio dvidešimt pirmosios dienos rytą Ramučių biblioteka prisidėdama prie Kalėdinės nuotaikos kūrimo į jaukų kalėdinį skaitymų rytmetį pakvietė Ramučių mokyklos pradinių klasių moksleivius. Su susirinkusiais mažaisiais skaitėme gražią kalėdinę istoriją „Stebuklingas Kalėdų pasaulis“, kuri pakvietė mus paviešėti Laplandijoje pas Kalėdų Senelį ir susipažinti su mažaisiais jo pagalbininkais elfais.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
V. Stavavojienė