Pradinis Naujienos Šiaurės šalių literatūros savaitę skaitymai, diskusijos apie Šiaurės šalių literatūrą ir nuotaikingos edukacijos Domeikavos, Karmėlavos, Čekiškės ir Sitkūnų bibliotekose

Šiaurės šalių literatūros savaitę skaitymai, diskusijos apie Šiaurės šalių literatūrą ir nuotaikingos edukacijos Domeikavos, Karmėlavos, Čekiškės ir Sitkūnų bibliotekose

Šiaurės šalių literatūros savaitė Domeikavos bibliotekoje
Šiaurės šalių literatūros savaitė Domeikavos bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Domeikavos bibliotekoje

Jau tradicija tapo, kad kiekvienais metais Šiaurės šalių literatūros savaitės metu, mūsų biblioteka mainosi piešiniais su Norvegijos Olesundo miesto mokyklų moksleiviais. Šiais metais Domeikavos gimnazijos dailės studija „Vaivorykštė" padovanojo gražią piešinių parodą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, kurią į Norvegiją nuvežė ir Olesundo viešojoje bibliotekoje pristatė vyr. bibliotekininkė Dalė Launikaitytė, na o Norvegijos dviejų mokyklų moksleivių piešiniai šiuo metu puikuojasi Domeikavos bibliotekoje.

Visą Šiaurės šalių literatūros savaitę bibliotekoje buvo eksponuojama spaudinių paroda „Norvegija - stebuklinga Trolių šalis", kurioje buvo galima susipažinti su Norvegijos gamta, įvairių regionų tautiniais kostiumais, pavartyti gražiai iliustruotas pasakų knygeles apie Trolius. Labiausiai vaikams patiko naujasis bibliotekos gyventojas - linksmuolis Troliukas žvejys.

Trečiadienio rytą biblioteką aplankė Domeikavos lopšelio - darželio priešmokyklinės grupės ugdytiniai, kurie žvakių šviesoje klausėsi norvegiškų pasakų ir žiūrėjo animacinius filmukus, o ketvirtadienį bibliotekoje klegėjo Domeikavos gimnazijos antraklasiai. Mes jiems skaitėme ištraukas iš Elias ir Agnes Vahlund knygos „Superherojų vadovas" ir žiūrėjome šio pasakojimo skaidres. Labiausiai šis pasakojimas patiko mergaitėms, kurios svajojo skraidyti taip kaip skraidė Lisa.

Visi vaikai su nekantrumu laukia šios knygos vertimo į lietuvių kalbą, kad sužinotų tolimesnius pagrindinės herojės nuotykius.

Trumpam visi tapome superherojais ...

Karmėlavos bibliotekos lankytojai pažymėjo Šiaurės šalių literatūros savaitę žvakių šviesoje skaitydami švedų rašytojų E. ir A. Vahlund kūrinį „Superherojų vadovas". Jaunieji skaitytojai atvyko į biblioteką susipažinti su Šiaurės šalių literatūra. Šiemet renginiai, skirti Šiaurės šalių literatūros savaitei, vyko tris dienas iš eilės ir juose apsilankė Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos trečiokai (mokytoja D. Kalvaitienė), ketvirtokai (mokytojos: D. Klizaitė ir G. Taurienė ). Pasiskirstę vaidmenimis moksleiviai skaitė „Superherojų vadovą". Žiūrėdami skaidres - knygos iliustracijas diskutavome apie patyčias mokykloje, kodėl knygos herojė Lisa panoro įgyti ypatingų galių ir kaip jaučiasi žmogus, sugebėjęs pagelbėti kitam. Vaikai prisiminė, kad dar visai neseniai jie patys nedrąsiai peržengė mokyklos slenkstį, todėl knygos herojės Lisos baimės, kad reikės eiti į kitą mokyklą jiems labai artimos ir suprantamos. Perskaitę kūrinį visi bent trumpam panorome tapti superherojais, todėl padedami Karmėlavos gimnazijos bibliotekininkės K. Janulienės gaminome raudonas kaukes, tokias pat, kokias kokias turėjo mūsų herojė...

Šiaurės šalių literatūros savaitė Čekiškėje

Lapkričio 13 d. lydimi mokytojos L. Litvinskienės į biblioteką susirinko Čekiškės P. Dovydaičio gimnazijos penktokai. Mokiniai buvo supažindinti su Šiaurės šalių rašytojais ir jų knygų herojais. Malonu buvo matyti keletą moksleivių pasipuošusių šių knygų personažų rūbais. Pažiūrėję video „Rašytojų portretai: kuo įdomi ir išskirtinė A.Lindgren?", skaitėme ištraukas iš H. K. Anderseno, T. Janson, S. Nordqvist, H. Peterson, A. Lindgren knygelių. Aptarėme kas yra herojus ir kodėl juo žavimasi.

Lapkričio 15 d. bibliotekoje svečiavosi  priešmokyklinukų grupė, kuriuos atlydėjo mokytojos D. Aleknienė ir D. Salemonienė. Skaitymai „Auštant" prasidėjo J ir T. Wieslander knygučių „Mamulė Mū", „Mamulė Mū tvarkosi", „Mamulė Mū laipioja po medžius" skaitymais. Po skaitymų su mažaisiais vartydami knygeles diskutavome, kuri pagrindinė herojė - mamulė Mū ar Varna vaikams atrodo šaunesnė ir mielesnė.

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Šiaurės herojai" Sitkūnų bibliotekoje

Lapkričio 16 dieną mažieji Sitkūnų bibliotekos lankytojai susirinko susipažinti su Brian Pilkington „Viskas apie trolius" knyga. Skaitėme Islandijoje pasakojamas istorijas apie trolius. Vaikučiai susidomėję peržiūrėjo įspūdingas knygos iliustracijas. Žaidė edukacinį žaidimą su herojais muminukais, ieškojo pasislėpusio bibliotekoje troliuko, kuris atkeliavo iš Norvegijos.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Launikaitytė
Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė
Čekiškės bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Krasauskienė
Sitkūnų bibliotekos  vyr.bibliotekininkė R. Bacevičienė