Pradinis Naujienos Šiaurės šalių savaitės atgarsiai Ramučių, Ringaudų, Vilkijos ir Neveronių bibliotekose

Šiaurės šalių savaitės atgarsiai Ramučių, Ringaudų, Vilkijos ir Neveronių bibliotekose

Šiaurės šalių literatūros savaitė Ringauduose
Šiaurės šalių literatūros savaitė Ringauduose

Šiaurės šalių savaitės edukacijos ir skaitymai Ramučių bibliotekoje

Lapkričio 12 dieną Ramučių bibliotekoje startavo Šiaurės šalių literatūros savaitė - „Šiaurės herojai", kurios tikslas supažindinti su šiaurietiška literatūra, skleisti šiaurietišką pasakojimo tradiciją ir skaitymo džiaugsmą. Istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje jau tapo gražia tradicija tamsiuoju metų laiku. Tradicinė šviesos ir žodžio šventė prasidėjo rytiniais skaitymais vaikams „Auštant".

Ramučių bibliotekoje svečiavosi Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus ketvirtokai, lydimi mokytojos V. Raščiuvienės. Skaitėme ištrauką iš rekomenduojamos švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Vahlunkų knygelės Superherojų vadovas".

Skaitymo valandėlės metu aptarėme perskaitytą tekstą, diskutavome. Literatūrines žinias moksleiviai pademonstravo dalyvaudami viktorinoje „Draugaujame su Šiaurės šalių herojais", o neišdildomais kelionės įspūdžiais po nuostabią Šiaurės šalį - Daniją pasidalino ketvirtokas Augustas Martišius. Laikas skaitant, diskutuojant, šviečiant jaukiai žvakių šviesai prabėgo labai greitai, todėl tikiuosi, kad kiekvienas dalyvavęs šioje skaitymo valandėlėje dar labiau pamėgs šiaurės šalių rašytojų knygas.

Antradienį, pasinaudoję Šiaurės šalių literatūros savaitės idėjų katalogu, edukacinės pamokėlės metu su Ramučių pradinukais gaminome superherojų kaukes.

Šiaurės šalių literatūros savaitė Ringauduose

Ringaudų biblioteka lapkričio 13 ir 14 dienomis pakvietė Ringaudų pradinės mokyklos knygos mylėtojus į Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Ji tradiciškai pradedama lapkričio 13 d. garsiniais skaitymais, vykstančiais tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse bei Europoje, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių - dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį.

Kai už lango lapkričio darganos, susėdome skaityti tekstą iš Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas". Skaitymo metu žiūrėjome knygos iliustracijas per projektorių. Beje, ši švedų rašytojų knyga nėra išversta į lietuvių kalbą. Po skaitymų vyko edukacinis užsiėmimas: komiksų kūrimas: „Mano superherojus". O kiek fantazijos ir kūrybiškumo slypi mumyse piešiant savo superheroją, atskleidė kurdami vaikai!

Šiaurės šalių literatūros savaitė Vilkijos bibliotekoje

Prasidėjus Šiaurės šalių literatūros savaitei, Vilkijos miesto bibliotekoje buvo atidaryta Vilkijos bibliotekos savanorio - globėjo, mylimo Lietuvos aktoriaus, renginių vedėjo Eimučio Kvoščiausko fotografijos darbų paroda „Kėdės laukia žiūrovų".

Prieš pristatydamas savo darbus aktorius priminė Šiaurės šalių savaitės projekto tikslą ir prisimindamas savo skaitytų knygų mėgstamus herojus dalijosi skaitymo džiaugsmo patyrimais.

Visą savaitę bibliotekoje netrūko smalsuolių ir dalyvių. Su Vilkijoje įsikūrusiu labdaros ir paramos fondo Nemuno krašto vaikais skaitėme rekomenduotą Elias ir Agnes Våhlund „Superherojų vadovas" ištrauką. Vaikai piešė skandinavų rašytojų perskaitytų knygų herojus, diskutavome apie knygų skaitymo svarbą. Vyko viktorina - „Skandinavų kultūra vaiko akimis?".

Neveronių bibliotekos lankytojų nuotykiai Šiaurės šalyse

Lapkričio 12 d. Neveronių biblioteka kartu su vaikų lopšelio - darželio vaikais ir juos lydinčiomis auklėtojomis: D. Barškaitiene, G. Suchockiene bei A.Rockina linksmai sutiko šiaurės herojus: Pepę Ilgakojinę, Karlsoną, beždžioniuką Nilsą ir kitus. Ankstų rytą žvakių šviesoje vaikai klausėsi vyr. bibliotekininkės G. Grybienės skaitymų apie Šiaurės šalių literatūros herojus bei jiems nutikusius linksmus nuotykius. Tai, ką išgirdo mažieji dalyviai skaitymų metu iliustravo piešiniais. Rytmetį užbaigėme blynų su uogiene vaišėmis.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Stavavojienė
Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkės V . Mitkuvienė, D. Šarakauskaitė
Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė
Neveronių bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Grybienė