Pradinis Naujienos Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavos, Pagynės ir Rokų bibliotekose

Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavos, Pagynės ir Rokų bibliotekose

Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavoje
Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Šlienavos bibliotekoje

Lapkričio 12 dieną prasidėjo 21 – oji Šiaurės šalių literatūrai skirta savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Šiemet jos tema - „Šiaurės literatūros herojai".

Pirmadienis - svarbiausia šios savaitės diena. Į Šlienavos biblioteką atvyko Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokai, lydimi mokytojos Almos Golovčicienės bei mokyklos bibliotekininkės Jurgitos Vingilienės. Žvakių šviesoje įvyko Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas. Vaikai susipažino su pagrindiniais iš vaikystės žinomais herojais, skaitė ištrauką iš A. Lindgren knygos „Mes Varnų saloje".

Antradienį vyko du garsiniai ištraukos iš norvegų rašytojo Simono Strangerio knygos „Tie, kurių nėra" skaitymai. Skaitymuose dalyvavo Šlienavos pagrindinės mokyklos aštuntokai (mokytoja Ingrida Staleckienė) ir septintokai (mokytoja Alma Golovčicienė). Po skaitymų vyko diskusija, kaip kiekvienas iš mūsų pasielgtų prie savo durų išvydęs pabėgėlį? Vaikus sujaudino ši tema, ypač aktuali visame pasaulyje.

Taip pat moksleiviai dalyvavo nuotaikingoje fotosesijoje su Karlsonu ir Pepe Ilgakojine, skanavo Karlsono uogienės, kuris, nors ir būdamas didelis smaližius, pasidalino uogiene su visais. Nuoširdus ačiū Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokams, septintokams, aštuntokams, jų mokytojoms Almai ir Ingridai, mokyklos bibliotekininkei Jurgitai. 

Šiaurės šalių herojai Rokų bibliotekoje

Lapkričio 12-18 dienomis vyksta tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją jaukioje žvakių šviesoje.

Lapkričio 13 dieną Rokų mokyklos darželio 3 - 4 klasės moksleiviai kartu su mokytojomis Irina Jurgelevičiene ir Greta Meškevičiene dalyvavo jau tradicija tapusia „Šviesos ir žodžio“ valandoje Rokų bibliotekoje. Jau eilę metų biblioteka prisijungia ir aktyviai dalyvauja šiame tarptautiniame Šiaurės šalių organizuotame projekte. Renginio metu Rokų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Irena Petriškienė supažindino dalyvius su šios savaitės tema, pristatė plakatą bei literatūrinius herojus. Netikėtai į biblioteką atvykus superherojai Lisai (renginių organizatorė Justė Stašaitienė), suskubome pasinerti į nuotykius, skaitydami švedų Eliaso ir Agnes Vahlundų knygos „Superherojų vadovas“  ištraukas. Knygoje pasakojama apie Lisą, kuri vieną dieną, kai mėgina pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos, randa bibliotekoje keistą knygą. Toji knyga - tai superherojų vadovas. Su ja prasideda Lisos tapsmas superheroje - Raudonąja kauke. Po garsinių skaitymo visi renginio dalyviai buvo pakviesti pasidaryti superherojų kaukes.

Lapkričio 15 dieną į biblioteką atskubėję Rokų mokyklos darželio priešmokyklinės grupės „Ąžuoliukai“ vaikai klausėsi vienos iš geriausiai žinomų šiaurės šalių autorių - A. Lindgren kūrinio apie Pepę Ilgakojinę skaitomos istorijos. Vyr. bibliotekininkė vaikams papasakojo rašytojos autobiografiją ir kūrybos ištakas. Perskaitę knygos ištrauką „Pepė eina į mokyklą“ diskutavome ne tik apie išorinį Pepės siautulingumą, bet ir jautrų, tragišką jos vidinį pasaulį. 

Šiaurės šalių literatūros savaitės Pagynės bibliotekoje

Lapkričio 13 d. - 14 d. Pagynės biblioteksos lankytojus kvietėme dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje ir sasusipažinti su literatūriniais herojais iš šiaurės. Šiais metais pažintį su šiaurės herojais pradėjome skaitydami ne tradicines, o elektronines knygas. Garsinių skaitymų metu skaityta knyga atliepė šių metų temą „Šiaurės herojai“. Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygoje „Superherojų vadovas“ sutikome Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi gauja berniukų. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję „Raudonoji kaukė“ pradžia. Kadangi skaitymui buvo pateiktas tekstas tiek lietuvių, tiek originalo kalba, vaikai kompiuterių pagalba galėjo vienu metu vartyti  ir skaityti knygą. Knyga vaikams labai patiko, nes priminė komiksus. Kitą dieną susirinkę bibliotekoje žiūrėjome filmukus „Troliai Mumiai - Kerai“ ir „Mažylis ir Karlsonas", o vėliau kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome filmukų herojams kaukes. 

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė,
 Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė,
Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Ščiukauskaitė