Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas!

Viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas!

Viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas
Viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė) yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, švietimo idealus Šiaurėje bei kaimyniniuose regionuose. Lapkričio 12 dieną, prasidėjo 21-oji Šiaurės šalių literatūrai skirta savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Šiemet jos tema - „Šiaurės herojai“.

Pirmadienis - tai svarbiausia Šiaurės šalių literatūros savaitės diena. Būtent šią dieną vyksta Šiurės šalių literatūros savaitei skirtų renginių atidarymas. „Sutemų valanda“- tai suaugusiems skirtų skaitymų valanda, kurios metu su renginio dalyviais skaitėme ištrauką iš Islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygos „Islandijos karaliai“. Ši knyga - tai beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Knygoje autorius kvestionuoja tradicinius herojus ir jų vaidmenis skiria kvailiams.

Po garsinių skaitymų su renginio dalyviais diskutavome apie perskaitytą ištrauką ir kalbėjome apie Šiaurės šalių literatūros ypatumus. Pakviesti vyr. bibliotekininkės B. Ruzgienės apžiūrėjome Viešojoje bibliotekoje eksponuojamas parodas: tapybos darbų parodą iš „Tarptautinio tapybos plenero 2018 Suomija / Hanko“ ir Abonemente eksponuojamą knygų parodą „Šiaurės herojai“. 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
B. Ruzgienė