Pradinis Naujienos Kūrybinių dirbtuvių „Rudens šnabždesys“ Užliedžiuose akimirkos

Kūrybinių dirbtuvių „Rudens šnabždesys“ Užliedžiuose akimirkos

Kūrybinių dirbtuvių „Rudens šnabždesys
Kūrybinių dirbtuvių „Rudens šnabždesys

Šiugždantis natūralus šilkas nuo neatmenamų laikų buvo labai vertinama ir brangi medžiaga. Pirmieji šilko gaminimo paslaptį atskleidė senovės kinai, saugoję ją ištisus tūkstantmečius.

Legendos byloja, kad šio magiško audinio kultūra buvo atrasta V tūkstantmetyje prieš Kristų prie Geltonosios upės krantų. Šiandien šilkas žinomas ir vertinamas visame pasaulyje, su juo šilta ir jauku žiemą, gaivu ir malonu vasarą, o šilke esanti medžiaga sericinas, dar vadinama šilko klijais, turi gydomąjį poveikį sudirgusiai ir alergiškai odai. Be visų aukščiau išvardintų privalumų, šilkas – puiki medžiaga mūsų meniniams gebėjimams atskleisti.

Tad ir mes, įkvėpti įpusėjusio rudenio spalvų, nusprendėme pasinerti į kūrybos ir spalvų pasaulį. Padedami dailininkės Rasos Andrikienės, susipažinome su unikaliomis tapybos ant šilko technikomis. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo močiutės su anūkais, paaugliai. Visi liejome spalvas negailėdami dažų ir fantazijos. Pasibaigus užsiėmimui, kiekvienas dalyvis džiaugėsi savarankiškai pagaminta skarele ar pagalvėle.

Visiems kūrybinių dirbtuvėlių dalyviams šis užsiėmimas labai patiko, o dar labiau džiugino darbo rezultatai.

Užliedžių bibliotekos vyr.bibliotekininkė
V. Stancelienė