Pradinis Naujienos Rokų bibliotekoje moksleiviai mokosi saugiai žaisti ir dirbti kompiuteriu

Rokų bibliotekoje moksleiviai mokosi saugiai žaisti ir dirbti kompiuteriu

Rokų bibliotekoje moksleiviai mokosi saugiai žaisti ir dirbti kompiuteriu
Rokų bibliotekoje moksleiviai mokosi saugiai žaisti ir dirbti kompiuteriu

Nuo devintojo dešimtmečio, kai plačiai paplito naujosios technologijos, išaugo vaikų karta, neįsivaizduojanti savo kasdienybės be kompiuterių. Dažnas moksleivis tik pravėręs namų duris skuba įsijungti kompiuterį ir šalia jo praleidžia visą savo laisvalaikį. 

Bendradarbiaujant su Rokų mokyklos - darželio mokytoja Reda Kundrotiene, bibliotekoje pravedėme pirmokėliams pažintinę pamoką „Naujo pasaulio atradimas". Bibliotekoje vykusios pamokėlės metu kalbėjome apie naująsias technologijas, kompiuterių galimybes, interneto panaudojimą informacijos paieškai. Didžioji dalis vaikų moka naudotis kompiuteriais, turi savo mėgstamus žaidimus, žino net populiariausias filmukų svetaines.

Paklaidžioję interneto platybėse vaikai suprato, kad informacijos daug ir labai įvairios: ir tekstai, ir vaizdai, filmukai ar kiti video įrašai. Informacijos tiek daug, kad jai visai sutalpinti reikėtų daugybės tomų enciklopedijų.

Po pamokėlės vieni vaikai liko prie kompiuterių, kiti klaidžiojo po knygų lentynas, o mergaitės susėdo prie piešinių stalo. Visų vaikų pomėgiai skiriasi, tačiau žinoti apie saugų darbą su kompiuteriu buvo tikslinga visiems.

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Irena Petriškienė