Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje nuotaikingos robotikos varžybos „Robolyga“ moksleiviams

Viešojoje bibliotekoje nuotaikingos robotikos varžybos „Robolyga“ moksleiviams

Viešojoje bibliotekoje robotikos varžybos
Viešojoje bibliotekoje robotikos varžybos

Prisidedant prie moksleivių technologinių, kūrybiškumo ir bendradarbiavimo kompetencijų ugdymo, lavinant komandinio darbo bei loginio mąstymo gebėjimus ir įgūdžius, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose: Zapyškyje, Domeikavoje, Ringauduose, Lapėse, Piliuonoje ir Ežerėlyje organizuojamos tarpbibliotekinės moksleivių robotikos varžybos „RoboLyga".

2018 m. spalio 26 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko pirmosios šį sezoną tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams - ROBOLYGA. Varžybose dalyvavo 13 komandų, sudarytų iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, jos padalinių bibliotekų bei svečiai iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kartu su robotikos būrelio vadovu Algimantu Šeinausku. Varžybose sulaukėme ir šių varžybų rėmėjo - Kauno Tauro Lions klubo prezidento gerbiamo Minvydo Ragulskio.

Moksleiviai varžyboms ruošėsi iš anksto. Varžybų dalyviai ne tik turėjo sukonstruoti robotą, bet ir užprogramuoti jį taip, kad jis įveiktų varžybų organizatorių parengtas rungtis, dvejuose pogrupiuose.

Rungtyje „Juodoji linija" moksleivių užprogramuoti robotukai turėjo sekti „juodą liniją" ir kuo greičiau pasiekti finišą. Šioje rungtyje I - ąją vietą laimėjo Pijus Neliubšys ir Gustas Adomavičius, II - ąją vietą - Rimantas Rimkevičius, III -osios vietos nugalėtoju tapo Faustas Ivanovas.

„Robotų sumo" rungtyje, sumo ringe kovojančių robotukų užduotis - ieškoti priešininko, o jį suradus išstumti iš ringo. Šioje rungtyje I - ąją vietą iškovojo Faustas Ivanovas, II - ąją - Žygimantas Seniūnas ir Ligita Seniūnaitė, III - ąją - Stela Šileikaitė.

„Lipimo į kalną" rungtyje varžybų dalyviai turi įveikti kuo daugiau kalno pakopų per kuo trumpesnį laiką. Šioje rungtyje I - oji vieta atiteko Faustui Ivanovui, II - oji vieta - Tadui Skaudui ir Timui Arbataičiui, III - ioji vieta - Gerdai Jankauskaitei ir Tautvydui Šalučkai.

Pirmajame pogrupyje tradicinėse rungtyse varžėsi visos 13 komandų. Antrame pogrupyje - „Free Style" varžybose dalyvavo 3 komandos, kurios nestokojo kūrybiškumo ir sukūrė netradicinį robotą galiūną. Šiame pogrupyje robotukai varžėsi Sumo rungtyje. Sveikiname I - osios vietos nugalėtojus - Tadą Skaudą ir Timą Arbataitį, II - osios vietos nugalėtojus - Pijų Neliubšį ir Gustą Adomavičių ir III-čiąją vietą pelnė Augustas Davidonis ir Dovydas Jusevičius.

Varžybų dalyviai ir jų palaikymo komandos buvo apdovanotos renginio rėmėjo - Kauno Tauro LIONS klubo įsteigtais prizais. Visiems varžybų dalyviams buvo įteiktos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vardinės padėkos.

Sveikiname visus šių varžybų dalyvius: Stelą Šileikaitę, Augustą Davidonį, Dovydą Jusevičių, Tadą Skaudą, Timą Arbataitį, Dominyką Remeiką, Žygimantą Seniūną, Ligitą Seniūnaitę, Žygimantą Lukšį, Dovydą Dvaranauską, Gustą Adomavičių, Pijų Neliubšį, Faustą Ivanovą, Paulių Svetnickį, Rimantą Rimkevičių, Gerdą Jankauskaitę ir Tautvydą Šalučką.

Dėkojame renginio rėmėjams - Kauno „Tauro LIONS" klubui ir jo prezidentui Minvydui Ragulskiui, „Robolygos" turnyro kuratoriui ir Zapyškio bibliotekos savanoriui Žilvinui Neliubšiui bei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkėms: Vilijai Mitkuvienei, Romai Mickevičienei, Marytei Naunčikienei, Elvinai Čirkovai, Jolitai Žebrauskienei, Eglei Štulaitei ir „Lego robotikos" būrelio vadovui Šarūnui Ašmantui.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė