Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje viešėjusi rašytoja Renata Šerelytė su paaugliais kalbėjosi „amžinomis" temomis

Viešojoje bibliotekoje viešėjusi rašytoja Renata Šerelytė su paaugliais kalbėjosi „amžinomis" temomis

Viešojoje bibliotekoje viešėjo rašytoja R. Šerelytė
Viešojoje bibliotekoje viešėjo rašytoja R. Šerelytė

Spalio 23 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi prozininkė, poetė, dramaturgė ir kritikė Renata Šerelytė. Į susitikimą su daugiau nei dvidešimties knygų autore susitikti atvyko Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis: Jūrate Dranginiene bei Vida Skučaite ir Garliavos Jonučių progimnazijos aštuntokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Vasiliauskiene.

Įvairiai auditorijai rašanti autorė, kurios knyga „Jundos lemtis" buvo išrinkta geriausia Metų vaikų ir paauglių knyga, o mažesniesiems gerai pažįstama iš daugybės istorijų apie krakatukų nuotykius, šįkart Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusiems paaugliams autorė pristatė savo knygą „Rebekos salos". Tai knyga apie perfekcionistę penkiolikmetę, kuri savo gyvenime vadovaujasi aiškiomis taisyklėmis, žino savo teises ir pareigas bei tiki, kad „viską gali sutvarkyti pasitelkęs skvarbų protą, logiką ir ironiją". Tačiau vieną dieną ji pakliūva į keistą žemyną, kuriame nebegalioja jokios taisyklės, tad čia reikia mokytis visai kitų dalykų.

Susitikimas neapsiribojo vien tik šios intriguojančios knygos pristatymu. Kalbėdamasi su Kauno rajono jaunimu, rašytoja nepabijojo atskleisti ir kai kurių savo asmeninio gyvenimo faktų. Jos atvirumas ir nuoširdumas iškart patraukė gausios auditorijos dėmesį, nes dauguma paauglių susiduria su panašiomis problemomis. R. Šerelytė rado bendrą kalbą su jaunimu, kurį ne visuomet galime priskirti daugiausia skaitančiųjų kategorijai. Susitikimo metu moksleiviai autorei pateikė daugybę įdomių klausimų ne tik apie įvairiausius su rašymu ir knygomis susijusius dalykus, bet ir apie asmenines bei gyvenimiškas situacijas. Tikriausiai tokį santykį su klausytojais autorei pavyko sukurti todėl, kad ji bendravo ne kaip su vaikais, bet kaip su jaunais suaugusiais žmonėmis. Viso susitikimo metu jautėsi didžiulė pagarba ir susidomėjimas. Pasibaigus renginiui rašytoją R. Šerelytę pasveikino ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė. Rašytoja apžiūrėjo Viešąją biblioteką ir jos parodų salėje eksponuojamą Audros Ramanauskienės autorinę darbų parodą.

Šis susitikimas - jau ketvirtasis Kauno rajono savivaldybės dalinai finansuojamo kultūros ir meno projekto „Lietuvos atkūrimo šimtmetis bibliotekoje" renginys. Smagu, kad laukia dar vienas šio projekto renginys -  susitikimas su charizmatiškaja aktore Kristina Savickyte - Damanskiene. Projektą vainikuos baigiamasis šventinis renginys, kurio metu bus apdovanoti akcijoje „100 knygų vaikams ir LIETUVAI" aktyviausi ir daugiausia knygų perskaitę akcijos dalyviai.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Šarūnė Baltrušaitienė