Pradinis Naujienos Sitkūnų ir Rokų bibliotekose garsiniai skaitymai Lietuvai

Sitkūnų ir Rokų bibliotekose garsiniai skaitymai Lietuvai

Sitkūnų bibliotekoje rytmetys su knygomis Lietuvai
Sitkūnų bibliotekoje rytmetys su knygomis Lietuvai

Rytmetys Sitkūnų bibliotekoje su knygomis Lietuvai

Pasitinkant Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Sitkūnų bibliotekoje kartu su auklėtoja lankėsi darželio auklėtiniai, kurie dalyvavo akcijos „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ garsiniuose skaitymuose.

Susitikimo su jaunaisiais bibliotekos lankytojais metu skaitėme eilėraštukus iš Ramutės Skučaitės knygos „Takelis iš naujo“. Taip pat vyko eilėraščio „Močiutės spinta“ aptarimas. Vėliau mažieji skaitytojai edukacinio užsiėmimo „Nupiešiu saulę aš močiutei“ metu miklino savo pirštukus - gamino mielas dovanėles močiutėms. Vaikų pagamintos saulutės džiugins močiutes net žvarbią rudens dieną.

Rokų mokyklos darželio pirmokai skaito Lietuvai

Rugsėjo 26 dieną Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė kartu su mokytoja Reda pirmokus subūrė į renginį „Šimtas geriausių knygų vaikams ir Lietuvai“. Susitikimo pradžioje bibliotekininkė papasakojo apie valstybės atkūrimo šimtmečio progai literatūrologų sudarytą reikšmingiausių knygų šimtuką ir pakvietė vaikus susipažinti su geriausiais lietuvių poetų ir rašytojų kūriniais, pristatydama knygą „Šimtas knygų vaikams ir paaugliams“.

Susipažinę su knygoje esančiais kūriniais ir išsirinkę Salomėjos Nėries poemą „Eglė Žalčių karalienė“ skaitėme šio kūrinio ištraukas. Tiesa, ne visi pirmokai moka dar skaityti, bet dideliame būryje atsirado ir skaitančių: tai Marija Laurinavičiūtė, Aistė Kukenė ir Ronaldas Savickas. Perskaitę poemą ir pasidalinę įspūdžiais bei nuomonėmis vaikai pažadėjo netrukus vėl sugrįžti ir dalyvauti kituose bibliotekoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose.

Sitkūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Rita Bacevičienė
Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė