Pradinis Naujienos Rokų, Šlienavos ir Piliuonos bibliotekose rugsėjį moksleiviai pasitinka dalyvaudami užsiėmimuose su dronais

Rokų, Šlienavos ir Piliuonos bibliotekose rugsėjį moksleiviai pasitinka dalyvaudami užsiėmimuose su dronais

Dronai Piliuonoje
Dronai Piliuonoje

Saulėtą rugsėjį Rokų bibliotekos lankytojai, Šlienavos pagrindinės mokyklos penktokai kartu su auklėtoja J. Vingiliene ir Piliuonos gimnazijos ketvirtokai dalyvavo jų miestelių bibliotekose ir mokyklose organizuotuose užsiėmimuose su bepilotėmis skraidyklėmis (dronais).

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorius Saulius Lipinskas užsiėmimo dalyvius supažindino su dronais (išvertus į lietuvių kalbą žodis dronas reiškia tranas), o vaikai drono skleidžiamą garsą prilygino bičių zvimbimui. S. Lipiniskas užsiėmimo dalyviams papasakojo apie skraidyklių valdymą, drono konstrukciją bei kitas subtilybes; pilotų atsakomybes, saugaus elgesio aisykles ir pan. Rokų bibliotekoje vykusio teorinio - praktinio užsiėmimo metu vaikų atliekami pirmieji skrydžiai buvo nedrąsūs ir atsargūs. Vėliau vaikai pajuto azartą ir vien drono skleidžiamas garsas bei galimybė spustelėjus greičio svirtelę staigiai nuskristi į šalį ar į viršų, suteikė dar daugiau adrenalino. Daug džiugesio moksleiviams suteikė ir galimybė fotografuoti patikusį kadrą, nes drone įmontuota vaizdo kamera.

Šlienavos bibliotekoje edukatorius Saulius vaikus mokė dronus programuoti ir valdyti lauke. Pirmasis drono paleidimas įvyko nuo S. Paltanavičiaus knygos „Gamtos metų ratas“. Vieni moksleiviai valdė droną, kiti turėjo galimybę išbandyti droną kartu su virtualios realybės akiniais.

Piliuonos gimnazijos ketvirtos klasės moksleivių pažintis su dronais vyko mokykloje, kur maloniai sutikę edukatorių Saulių vaikai su dideliu susidomėjimu išklausė pasakojimo dronus, jų valdymą, o vėliau išėję į gimnazijos kiemą visi norintys turėjo galimybę išbandyti jį valdyti. Visų trijų miestelių bibliotekų moksleiviai dėkingi edukatoriui Sauliui už išskirtinę pažintį su naujausiomis technologijomis bei adrenalinu pulsuojantį laiką!

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Petriškienė
Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė
Piliuonos bibliotekos vyr. bibliotekininkė M. Naunčikienė