Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje garsiniai skaitymai, komiksų kūrimo dirbtuvėlės ir biblioterapijos užsiėmimai moksleiviams

Domeikavos bibliotekoje garsiniai skaitymai, komiksų kūrimo dirbtuvėlės ir biblioterapijos užsiėmimai moksleiviams

Domeikavos bibliotekoje biblioterapija ir komiksų kūrimo dirbtuvėlės
Domeikavos bibliotekoje biblioterapija ir komiksų kūrimo dirbtuvėlės

Rugsėjo 10 dieną Domeikavos bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame dalyvavo 3 klasės Domeikavos gimnazijos moksleiviai, kartu su juos atlydėjusia pradinio ugdymo mokytoja - metodininke Lina Striškiene.

Lietuva gali didžiuotis puikiais rašytojais, palikusiais visuomenei ir augančiai kartai teigiamą išliekamąją vertę. Pirmojoje garsinių skaitymų užsiėmimo dalyje moksleiviai skaitė Petro Cvirkos kūrinį „Aukso obelis". Po skaitymų aptarėme kūrinio veikėjus ir jų elgesį. Antroje užsiėmimo dalyje vaikai turėjo užrašyti žmogų charakterizuojančias neigiamas jo savybes bei apsikeitus su bendraklasiais apibūdinimais kūrė pasakas apie vieną iš jų. Pasakų tikslas buvo sukurti istoriją, kurioje pagrindinis veikėjas pasimoko iš įvykusios situacijos bei tampa geresniu žmogumi aplinkiniams bei visuomenei. Po užsiėmimo visi moksleiviai sutiko, kad knygų skaitymas lavina ne tik vaizduotę, vaikai susipažįsta su rašytojais ir jų kūriniais, o kurdami pasakas ir jomis dalindamiesi, sukuria terpę bendraklasių diskusijoms apie kiekvieną paminėtą situaciją ir jos sprendimo būdus.

Tą pačią rugsėjo 10 dieną vykusiame antrajame užsiėmime dalyvavo Domeikavos gimnazijos 2 klasės moksleiviai, kuriuos atlydėjo rusų k. vyr. mokytoja Gražina Kinderienė. Vaikai skaitė Prano Mašioto knygelę „Kiškis drąsuolis“. Antroje užsiėmimo dalyje moksleivių laukė praktinė užduotis - parašę po vieną savo baimę vaikai kūrė komiksus ir teikė vieni kitiems patarimus, kaip su savo baime susidraugauti. Komiksų piešimas suteikia laisvę vaikų kūrybai. Apibendrinant, biblioterapijos užsiėmimai leidžia vaikams labiau pažinti save, o taip pat ir kitus. Tuo pačiu moksleiviai plečia skaitomų knygų sąrašą bei atsirenka mėgstamus autorius.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė