Pradinis Naujienos Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Padauguvos ir Ežerėlio bibliotekose

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Padauguvos ir Ežerėlio bibliotekose

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Ežerėlio bibliotekoje
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Ežerėlio bibliotekoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Padauguvos bibliotekoje

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Padauguvos bibliotekos klubo nariai buvo raginami aktyviai dalyvauti visą savaitę vykusioje akcijoje „Knyga arčiau tavęs. Veiklių klubo narių ir knygnešių pagalba buvo aplankyti neįgalūs ir senyvo amžiaus skaitytojai, kuriems mūsų  pagalbininkai knygas ir spaudinius pristatė į namus.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu kvietėme moksleivius aktyviai dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose. Pasirinktinai skaitėme iš „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ pateikiamos sąrašo kūrinius. Skaitymai vyko netradicinėje aplinkoje. Klubo  nariams ir bibliotekos skaitytojams organizuota V. Landsbergio pasakaitės „Kiškis Pranciškus“ inscenizacija. 

Visą savaitę renginių netrūko ir suaugusiems, kurie virtualaus gido pagalba keliavo po Kauno rajone esančius kultūros objektus.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Ežerėlyje

Ežerėlio bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo akcija „Būk tikru bibliotekininku“. Balandžio 24 dieną Ežerėlio vaikų darželio priešmokyklinės grupės vaikučiai lankėsi bibliotekoje. Čia jie ne tik susipažino su bibliotekos aplinka, bet ir turėjo galimybę pažinti bibliotekininko profesiją. Vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė vaikams pristatė lego robotus ir stalo žaidimus. Taip pat papasakojo apie bibliotekos fonduose esančias knygas ir jų klasifikaciją. Vaikai susidomėję vartė spalvingas knygeles ir žurnalus, žavėjosi jose rastomis iliustracijomis. Visi vaikučiai jau pažįsta raideles ir moka skaityti, todėl geriausiai skaitantys moksleiviai paskaitė po eilėraštuką iš K. Jakubėno knygelės „Abėcėlė“.

Ekskursijos metu mažieji sužinojo ir kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir apie tinkamą elgesį bibliotekoje. Ekskursijos pabaigoje bibliotekininkė pakvietė mažuosius apsilankyti bibliotekoje kartu su tėveliais.

„Robolyga 2018“ Ežerėlyje

Balandžio 26 d. Ežerėlyje vyko Kauno rajono tarpbibliotekinės lego robotų varžybos „Robolyga 2018“. Robotų varžybose varžėsi 13 komandų iš Domeikavos, Ežerėlio, Ringaudų, Zapyškio irviešosio bibliotekos bei svečiai iš Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešosios bibliotekos. Medaliai atiteko 1 - 3 vietų nugalėtojams, o už aktyvų dalyvavimą ir puikius rezultatus šauniems varžybų dalyviams įteikti padėkos raštai.

Ežerėlio bibliotekos komanda „Ežrobai“ robotų rungtyje „Sumo“ iškovojo pirmąją vietą. Po visų rungčių, susumavus bendrą varžybų rezultatą, Ežerėlio bibliotekos komandai atiteko antroji vieta.

Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone

Balandžio 27 d. Ežerėlio bibliotekoje vyko informacinė popietė „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“. Su virtualiuoju gidu po Kauno rajoną keliavo jaunieji bibliotekos lankytojai. Jie sužinojo, kiek daug kultūros objektų ir lankytinų vietų yra mūsų rajone. Popietė vaikams ir jaunimui buvo įdomi ir naudinga.

Padauguvos padalinio vyr. bibliotekininkė R. Jarienė
Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė