Pradinis Naujienos Raudondvario bibliotekoje kūrybinė edukacija

Raudondvario bibliotekoje kūrybinė edukacija

Raudondvario bibliotekoje kūrybinė edukacija
Raudondvario bibliotekoje kūrybinė edukacija

Raudondvario biblioteka kūrybingai ir nuotaikingai užbaigė Nacionalinę bibliotekų savaitę „Kartu mes kuriame ateitį“. Bibliotekos lankytojai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėje edukacijoje „Pasipuoškime namus", kuriai vadovavo bibliotekos savanorė Saulė Lapinskienė.

S. Lapinskienė netrumpą laiko tarpą savanoriauja Raudondvario bibliotekoje ir moko vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius kūrybinių darbelių paslapčių: gamino skirtukus knygoms, Velykų ir Kalėdų puokštes, vėlė riešines ir servetėles... Šį kartą kūrybingiems dalyviams buvo pasiūlytas nėrimas vąšeliu iš virvelių.

Prieš imantis kūrybinės veiklos, edukacijos vadovė papasakojo, kad jau beveik 200 metų skaičiuojanti nėrimo vąšeliu technika šiandien vėl atgimsta moderniai dekoruojant namus. Dar senolių naudota technologija šiais laikais atgimė neįprastu pavidalu - neriama iš batraiščio ar virvių. Virvių galima nusipirkti prekybos centre, iš specialiai jomis prekiaujančių asmenų ar užsisakyti internetu,- pasakojo S. Lipiniskienė. Spalvų būna įvairiausių, tad nunerti gaminiai labai gražūs ir džiugina akį. Pastaruosius keletą metų ši iš Skandinavijos atkeliavusi namų dekoravimo mada vis labiau įsitvirtina lietuvių namuose. Toks namų dekoravimo būdas labiausiai žavi dėl savo minimalizmo ir spalvingumo. Minimalistiniai, spalvingi, detalėmis neperkrauti daiktai lengvai įkomponuojami į bet kokį interjerą bei atlieka ne tik dekoro, bet ir praktinę funkciją: pavyzdžiui, į krepšelius galima susidėti parfumeriją, kvepalus, rašiklius ir pan. Šiuo metu iš virvių neriamos ne tik rankinės, krepšiai ar krepšeliai daiktams, bet ir sėdmaišiai, kilimai, dekoratyvinės pagalvės bei stalo padėkliukai.

Apžiūrėjus gražius ir spalvingus vadovės nunertus krepšelių pavyzdžius, atrodė bus neįmanoma nieko panašaus padaryti. Tačiau dalyvių gera nuotaika, jų atkaklumas ir vadovės nuoseklus aiškinimas bei pagalba davė puikius rezultatus - per porą valandų gimė puikiausi darbai: krepšeliai, kuriais labai džiaugėsi ir didžiavosi visos nėrėjos.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vanda Žiūkienė