Pradinis Naujienos Rokų bibliotekoje paminėta tarptautinė paminklų apsaugos diena

Rokų bibliotekoje paminėta tarptautinė paminklų apsaugos diena

Rokų bibliotekoje paminėta tarptautinė paminklų apsaugos diena
Rokų bibliotekoje paminėta tarptautinė paminklų apsaugos diena

Balandžio 18-oji- tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena. Ši diena visame pasaulyje skatina pagerbti reikšmingus, tvarkyti griūvančius ir suirusius paminklus. Įvairiausi paminklai atspindi visą tautos, šalies istoriją bei kultūrą.

Šią dieną minėjo ir Rokų biblioteka, Rokų mokykla - darželis, Rokų laisvalaikio salės kolektyvai. Autobusu vykome aplankyti ir sutvarkyti Rokų seniūnijos teritorijoje esančius paminklus, kryžius, atminties akmenis ir koplytstulpius. Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė pasakojo šių paminklų istorijas, kalbėjo apie jų išsaugojimo svarbą.

Rokų žemėje esama daug žymių vietų, kurias verta aplankyti ir išsaugoti naujoms kartoms: Girininkų kaime 1991 metais pastatytas koplytstulpis knygnešiui P. Varkalai, Rokų kaime rasite ir atminties kryžių ir atminties akmenį Rokelių kaime pastatytus kunigui, poetui M. Gustaičiui, 2005 m. Rokelių kaime pastatytas kryžius žuvusiems Laisvės gynėjams. Yapč bendruomenės narius sužavėjo išaklbingi Vainatrakio senkapiai. Taip pat lankėme per Pirmąjį pasaulinį karą sudegusios kompyčios išlikusius akmeninius pamatus, išlikusį gražų akmeninį paminklą, pastatytą 1925 metais Lietuvos katalikiškojo jaunimo sąjungai. 

Aplankę vietas, kurios mums mena praeitį, sugrįžome į šių laikų kasdienybę susimąstę apie praeitį, apie šių unikalių vietovių išsaugojimą ir perdavimą būsimoms kartoms.

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Irena Petriškienė