Pradinis Naujienos Edukacinė popietė vaikams Eigirgalos bibliotekoje „Mūsų mažieji draugai“

Edukacinė popietė vaikams Eigirgalos bibliotekoje „Mūsų mažieji draugai“

Edukacinė popietė vaikams Eigirgalos bibliotekoje „Mūsų mažieji draugai“
Edukacinė popietė vaikams Eigirgalos bibliotekoje „Mūsų mažieji draugai“

Vaikai turi augti tobulėdami, pažindami save ir pasaulį, lavindami kūrybingumą ir vaizduotę. Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė ir samojedų klubo narė R. Kudirkienė jau antrą kartą rengia edukacines popietes vaikams, kurių metu supažindina su šunimis.

Į susitikimą su šunimis vaikus atlydėjusi samojedų klubo narė Renata Kudirkienė pasakojo jog „Edukacinis užsiėmimas su šunimis  moksleiviams ypač naudinga ir patraukli veikla. Užsiėmimo pradžioje susirinkusiems buvo demonstruojamos skaidres neturinčius šeimininkų, beglobius keturkojus. Edukacijos viešnia kalbėjo apie atsakomybes ir sprendimo pagrįstumo svarbą, apsisprendus turėti namuose augintinį. Šiuo metu beglobiai ir benamiai gyvūnai yra viena labiausiai aktualizuojamų temų,  kadangi daugybė paliktų lilkimo valiai šunyčių pakliūva į gyvūnų globos namus.

Vyr. bibliotekininkė D. Venslovienė patikino, kad sulaukus vaikų pritarimo, ateityje planuojamas bendras projektas „Skaitymus su šunimi“. Moksliškai įrodytas teigiamas ir labai veiksmingas kaniterapijos poveikis ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, sergantiems Alzheimeriu ar po insulto norintiems greičiau atgauti kalbos dovaną.

Koks šio recepto stebuklas? Šuo nesijuokia iš klaidų ir įkyriai nebara, o priešingai - be išlygų priima skaitantįjį: ši netikėta bičiulystė ramina ir motyvuoja įveikti kylančius sunkumus. Skaityti pasirenkamos knygos apie gyvūnus  ir dažniausia net apie šunis.  Reabilitacijos metu Sukuriama jauki namų aplinka, skaitymo kampelyje jaukiai įsikuria trys geriausi bičiuliai: pacientas, šuo ir šuns šeimininkas. Ir visus šiuos tris terapijos dalyvius draugėn suburia ne bet kas, o jos didenybė - gera knyga.

Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Venslovienė