Pradinis Naujienos Raudondvario bibliotekoje - moliūgėlio grožio šventė

Raudondvario bibliotekoje - moliūgėlio grožio šventė

Raudondvario bibliotekoje - moliūgėlio grožio šventė
Raudondvario bibliotekoje - moliūgėlio grožio šventė
„Ir užaugo štai koks storas
 Tas moliūgas kaip bajoras
Ridu ridu opapa 
Mano nuotaika gera!“
 E. Tolvaišienė

Spalio 19 d. Raudondvario bibliotekoje vyko moliūgėlio grožio šventė. Ši šventė, praskaidrinanti rudeniškas bibliotekos lankytojų nuotaikas, Raudondvario bibliotekoje minima jau antrus metus.

Sumanymas minėti šią šventę bibliotekoje užgimė iš jaunųjų bibliotekos lankytojų noro spalio mėnesį švęsti iš užsienio atkeliavusią Helovino šventę, kurios pagrindinis akcentas - išskobtas moliūgas ir jo viduje įstatyta deganti žvakutė. Gražu, bet ką daryti, jei peiliuku naudotis ne itin saugu? Tad ir buvo sumanyta ne pjaustyti, o gražinti moliūgus, nutapant ant jų veidukus. Atlikimo technika labai paprasta - tereikia moliūgų, įvairiaspalvių akrilinių dažų, teptukų, truputėlio vandens ir, žinoma, kūrybinės nuotaikos.

Šiemet moliūgėlių gražintojais tapo Raudondvario A. ir A. Kriauzų mokyklos - darželio priešmokyklinės ugdymo grupės „Bitutė“ auklėtiniai, kuriems oroginaliai išdailinti molūgėlius padėjo auklėtoja Ligita Kasiukevičienė ir dvi vaikučius į biblioteką atlydėjusios mamytės.

Pasidžiaugę bibliotekos knygelėmis ir išmokę skambų poetės E. Tolvaišienės eilėraštuką, vaikai kibo į darbą. Stebino jų užsidegimas ir noras piešti. Moliūgėliai, į biblioteką atkeliavę dar iš vakaro, keitėsi ir gražėjo tiesiog akyse. Ir iš tiesų, stengtasi ne veltui - visą savaitę išsipuošusių moliūgėlių paroda džiugino bibliotekos lankytojų akis ir širdis, o iš bibliotekos jie saugiai iškeliavo į šventę mokykloje. Dėkojame jauniesiems menininkams už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą! 

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vanda Žiūkienė