Pradinis Naujienos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pažintinės lobio paieškos ir tarptautinė programavimo savaitė

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pažintinės lobio paieškos ir tarptautinė programavimo savaitė

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pažintinės lobio paieškos ir tarptautinė programavimo savaitė
Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pažintinės lobio paieškos ir tarptautinė programavimo savaitė

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą - „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose nuo kovo iki lapkričio mėnesio organizuojami edukaciniai užsiėmimai moksleiviams su naujomis informacinėmis technologijomis.

Spalio 11, 13, 18 ir 20 dienomis viešojoje bibliotekoje vykusiuose „Lego robotikos“ neformalaus ugdymo užsiėmimuose moksleiviams paminėta tarptautinė programavimo savaitė. Šios savaitės tikslas - populiarinti programavimą, ugdant loginį mąstymą ir vaikų kūrybiškumą. Moksleiviai bibliotekoje vykstančių „Lego robotikos“ užsiėmimų metu mokosi programuoti „EV3 Lego Mindstrom“ ir „mBot“ robotus, kurie geba pravažiuoti labirintu, nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą ir išvalyti šiukšles. Naudodami „mBot“ robotus moksleiviai varžosi sumo ringe ir programuoja robotus, gebančius sekti juodą liniją bei atpažįstančius kitus objektus - robotus, žmones.

Spalio 20 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko orientacinės pažintinio lobio paieškų varžybos moksleiviams, naudojantis kompiuterine programa „Actionbound“. „Actionbound“ - tai kraštotyrinis orientacinis pažintinio lobio paieškų žaidimas, kuriame sportas bei azartas persipina su savo aplinkos pažinimo džiaugsmu. Keliaujančiųjų numatytu maršrutu varžybų dalyvių kiekviename žingsnyje laukė įvairios užduotys ir misijos.

Vykusiose orientacinėse varžybose „Pažink biblioteką kitaip“ dalyvavo Kauno r. Garliavos A. Mitkaus mokyklos Mastaičių skyriaus 4 klasės moksleiviai su juos atlydėjusia mokytoja Aušra Varkauskaite - Paliuliene. Šių orientacinių varžybų tikslas - supažindinti moksleivius su biblioteka, keliaujant po jos erdves su planšetiniu kompiuteriu, kuriame pateiktas maršrutas. Moksleiviai atsakinėdami į pateiktus klausimus ir vykdydami misijas, sužinojo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos istoriją, susipažino su jos teikiamomis paslaugomis ir išgirdo įdomių faktų apie viso pasaulio knygas. Visi varžybų dalyviai entuziastingai atliko sukurtas užduotėles, tad kaip ir buvo žadėta varžybų pabaigoje atrado pažintinį lobį - naujas žinias apie biblioteką ir įdomius faktus apie knygas.

Lapkričio mėnesį jaunųjų bibliotekos lankytojų laukiame edukacinėse valandėlėse su virtualios realybės akiniais bei kūrybiniuose užsiėmimuose su kompiuterine programa „Minecraft“ ir neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimuose. 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė