Pradinis Naujienos Rudeniškas spalis Pagynės bibliotekoje

Rudeniškas spalis Pagynės bibliotekoje

Rudeniškas spalis Pagynės bibliotekoje
Rudeniškas spalis Pagynės bibliotekoje

Įpusėjus lietingam rudeniui, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, mokykloje ir žinoma - bibliotekoje, į kurią gausiai renkasi vaikai iš Pagynės ir aplinkinių kaimų. Bibliotekoje veiklų nestinga nei suaugusiems, nei vaikams, kurie čia žaidžia stalo žaidimus, žiūri filmus, dalyvauja įvairiose kūrybinėse edukacijose.

Spalį pradėjome filmo „Šiurpuliukai / Goosebumps“ (2015) peržiūra. Pramoginė visai šeimai skirta juosta sukurta pagal Amerikoje labai populiaraus rašytojo R. L. Stine'o kūrinius. R. L. Stine'as neretai vadinamas „vaikų literatūros Stivenu Kingu“. Pasaulyje parduota beveik pusė milijardo egzempliorių jo knygų.

Bibliotekoje nuolat besilankantys moksleiviai pamėgo ir noriai dalyvauja bibliotekoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose. Spalio mėnesį skaitėme ištraukas iš O. Proislerio knygos „Vaiduokliukas“. Tai žavus pasakojimas vaikams, kurį pamėgo viso pasaulio mažieji skaitytojai. Knygoje pasakojama apie Oilenšteino pilyje gyvenantį vaiduokliuką, kuris dienomis miega ant aukšto stovinčioje sunkioje geležimi kaustytoje skrynioje ir prabunda tik vidurnaktį, bokšto laikrodžiui išmušus lygiai dvylika. Tačiau vaiduokliukas turi svajonę - nors kartą pabusti dieną. Ir ši svajonė išsipildo. Apšviestas saulės šviesos jis pajuoduoja ir tampa dieniniu vaiduokliu. Po daugybės nuotykių vaiduokliukas grįžta į savo pilį ir vėl tampa naktiniu vaiduokliu - laimingu, kad jis vėl baltas, baltesnis už sniego dulkių debesį.

Bibliotekos lankytojai itin mėgsta įvairias kūrybines dirbtuves, kurių metu kuriame, mokomės ar aptariame vaikų megstamas veiklas. Spalio mėnesį vykusių kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai sukūrė 20 kelio nuorodų, vedančių tiesiai į biblioteką.

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė
G. Ščiukauskaitė