Pradinis Naujienos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėta Europos kalbų diena

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėta Europos kalbų diena

Europos kalbų diena
Europos kalbų diena

Rugsėjo 19 d. Viešojoje bibliotekoje vyko integruota informacinių technologijų, lietuvių kalbos ir matematikos pamoka „Matematiniai labirintai po Europą“, skirta paminėti Europos kalbų dieną. Ši diena skirta paraginti visus europiečius mokytis kalbų visą gyvenimą tiek mokykloje tiek ir už jos ribų. Strasbūre įsikūrusios Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena minima kasmet nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. Viešojoje bibliotekoje siekėme parodyti netik kalbų svarbą, bet kartu ir tiksliųjų mokslų linksmąją ir įdomiąją pusę.

Kartu su susirinkusiais jaunaisiais bibliotekos skaitytojais - Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos 5a klasės mokiniais, ir juos atlydėjusia matematikos vyr. mokytoja Roma Kuršvietiene kalbėjome apie kalbų svarbą ir įvairovę. Tam, kad būtų įdomiau gauti informacijos visi kartu atsakinėjome į interaktyvios viktorinos klausimus, susijusius su Europos kalbomis, ilgiausiais žodžiais ir įdomiais faktais apie knygas.

Anot, profesoriaus B. Burgio - „matematika yra lyg dar viena universali kalba, kurią supranta šimtai milijonų žmonių“, todėl linksmai sužinoję atsakymus į interaktyvios viktorinos klausimus ir pasinaudoję matematinėmis aritmetikos žiniomis skaičiavome įvairius tekstinius reiškinius.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė